Zažili sme spolu DEŇ otvorených dverí

Otvorenými dverami otvárame priestor neznámeho, priestor, kde neznáme sa mení na známe, a my naberáme pocit istoty a uvoľnenia.

Obyčajno-NEobyčajná sobota.

Sobota ráno. Každý z nás sa teší na voľný deň. Je to prirodzené, konečne NIČ nemusíme. LEN môžeme.

Môžeme sa rozhodnúť, aký program budeme riešiť, môžeme si vybrať s kým deň strávime a či vôbec vylezieme z domu. No DNES nevyliezť by bola škoda. Vonku všetko kvitne a jarný vzduch rozohrieva slnko, ktoré zdá sa s teplotou, to trošku preháňa.

Ráno rozlepím jedno oko….druhé a prvá myšlienka zaťuká na čelo, že by som radšej zostala v posteli? A už vôbec sa mi nechce náhliť sa niekam na akciu plnú neznámeho. Veď je sobota. No druhá myšlienka zavrhne prvú a nastupuje zvedavosť, čo sa v tom KLUBE vlastne bude diať? Idem.

Začiatok je sladký. Nazerám do klubovej kuchynky. Hmm, tak toto začína dobre. Privítala ma nádherná čokoládovo-ovocná torta od našej Janky a plno ďalších výtvorov od usmievavých a rozžiarených tvárí, ktoré sa pri vstupe objímajú a tešia z toho, že sa opäť vidia.

Je priam čarovné môcť sa podeliť. Ten pocit, keď môžete urobiť malú radosť niekomu inému, vás jednoducho zahreje a vy z neho čerpáte tú úžasne nenápadnú energiu.

Nasýtila som teda oči a teraz treba dopriať výživu svojmu telu.

Ochutnávka kaligrafického Qi kongu, kaligrafickej jogy a kaligrafického zdravia. Oči pre zmenu zatvorím a ponáram sa do hĺbky svojho zdravia. Držím, dýcham, vnímam, objavujem. Veď preto som TU.

Rada objavujem a spoznávam. Nielen nové cvičenie, ale aj nových ľudí. A zrazu zisťujem, že sú mi blízki, spája nás niečo spoločné a mám pocit, že ich poznám už veľmi dlho.

Presunieme sa do ďalšej krásnej miestnosti klubu s obrovským zrkadlom.

Čaká nás spoločné zbavovanie sa zvieracej energie. Uvoľnenie energie pohybom. Presunuli sme sa do nášho klubového BODY ROOMu a “vibrovali”. Hodina práce s vlastnou energiou. Znie to čarovne, a verte, že aj bolo. Hlavne pocity potom, všetky tričká mokré, tváre usmiate a plné otázok. Poobede náš čaká ďalšie plynutie s kaligrafickou jogou.

Obed. Krátke slovíčko, ktoré poteší každú dušu. A my sme v sobotu ochutnávali nielen to, ako sa dostať bližšie k svojmu zdraviu cvičením, ale aj to ako svoje telo posilniť zdravým jedlom. Naše chuťové poháriky sme uspokojili ajurvédskym menu. Farebné výtvory plné rôznych chutí, zakončené skvelým a zdravým dezertom a to všetko od kuchára Vladislava.

A najlepšie na tom všetkom je, že po takomto výdatnom obede vôbec nemáte pocit, že za niekoľko minút po ňom explodujete 🙂

A na záver nás čaká SPIRIT ROOM, čarovné miesto, kde sme začali našu sobotu. Spievanie v kruhu. zdieľanie, rozlúčky, objatia. Všetko z nás vychádza prirodzene, s láskou v srdci a uvoľnením.

A v čom je vlastne čaro klubu? V možnosti podeliť sa s ostatnými, o zážitky, skúsenosti, problémy, radosti. V možnosti spoznávať niečo nové a v pocite, že nie si SÁM.

Otvorené srdcia na jednom mieste.

Leave your thought