Workshop kaligrafickej jogy s Martinou 17.9. 2016, 9.00 – 13.00

Milí priatelia,

pozývam Vás na workshop kaligrafickej jogy dňa 17.9.2016 od 9 hod do 13 hod.

Na klasických hodinách jogy nemáme možnosť ísť úplne do hĺbky v rôznych oblastiach. Preto sú na precvičenie tých cvikov, ktoré chceme lepšie precítiť,  zamerané poldňové workshopy.

Naučíme sa, ktoré cviky sú na ktorú časť tela. Pokračujeme prostredníctvom DVD Majstra Yanga a jeho demonštrácie daných cvikov. Tak budeme mať možnosť lepšie sa ponoriť  do svojej hĺbky.

Každý z Vás si môže pripraviť otázky, ktoré pošlem Majstrovi Yangovi a poprosím ho o odpovede, ktoré podporia vaše učenie a rozvoj.

Program workshopu:

08.30 – 09.00   posedenie pri čajíku či káve
09.00 – 10.30    cvičenie
10.30 – 11.00     prestávka a občerstvenie
11.00 – 13.00     cvičenie

Rezervácia je nutná najneskôr 48 hodín pred začatím workshopu, telefonicky na čísle 0903593777 v čase od 8 hod do 11 hod a od 15 hod do 20 hod. Minimálny počet prihlásených je 15. 

Vzhľadom na to, že podujatie bude v sobotu a hlavný vchod budovy Balakovo bude uzavretý, účastníkov budeme vyzdvihovať pri vchode o 8.15, 8.30 a 8.45. V prípade potreby samozrejme môžete kontaktovať Mňa osobne  na čísle 0903593777.

Cena: 15 EUR (člen LIGHTHOUSE CLUB), 20 EUR (hosť).

O kaligrafickej  joge:

Táto technika je spojením cvičení Tai Chi, Qi kong, Indickej yógy, Čínskej kaligrafie.Cvičenie je vhodné pre všetkých, ktorí hľadajú techniku na psychohygienu v dôsledku vysokého stresu, pracovnej vyťaženosti, rýchleho životného tempa, ochorení pohybového, obehového, vylučovacieho a nervového systému.

Ak si neuvedomíme dôležitosť hlbokého dýchania a nebudeme si ho neustále pripomínať, celý náš dýchací systém bude ochabovať. Hlboké dýchanie okrem iného znamená, zbaviť telo plodín metabolizmu rozpustných vo vzduchu, úľavu od duševného vypätia a vnútorného tlaku. Hlboké dýchanie je dôležité na reguláciu stresu. Náš dych býva nepravidelný, hrubý, ak naša nepokojná duša zabudne na svojich najbližších. Je v našom záujme aby dych bol jemný a plynulý. Dosiahneme tak stav pokoja a čistoty. Veľká sila dychu je v tom, že nám pomáha odpojiť sa od myšlienok, aktivít a zostať pokojný sám zo sebou. Dôkladným a pravidelným cvičením a ponárame do seba, dosahujeme pocit šťastia a blaženosti. Myšlienky z vonkajšieho sveta odsunieme a orientujeme sa na vlastný vnútorný svet. Začíname pozorovať svoj vnútorný svet “vnútorným uchom”, “vnútorným okom”.

“Neverte nič, čomu hovorím ja, alebo iní guru. Všetko čo Vám hovorím ja, alebo iní, by ste mali vyskúšať na sebe. Veriť totiž môžete iba vlastnej skúsenosti.” Budha

Teším sa na Vás

Martina

Leave your thought