Satsang 6.2.2019 o 18 hod

Milí priatelia,

6.2.2019 o 18 hodine Vás rada privítam v priestoroch klubu na ďaľšom Satsangu. Aká bude téma? Kým ju pomenujem, začala by som opäť slovami človeka, ktorý ma inšpiroval práve tým, že sa k ničomu fanaticky neviazal a ničomu fanaticky neveril. Jeho viera vychádza z hlbšieho zdroja, ako z vedomostí naučených rozumom. Inšpirujúce slová OSHA:

“Blázon je človek ktorý dôveruje. Blázon je človek, ktorý dôveruje napriek všetkým svojim skúsenostiam. Podvediete ho, a on vám dôveruje. Podvediete ho znovu a on vám dôveruje. Podvediete ho ešte raz a on vám stále dôveruje. Poviete mu , že je blázon, ale ani tak sa nepoučí. Jeho dôvera je obrovská, jeho dôvera je čistá, že ju nikto nemôže podlomiť. Buďte bláznom v taoistickom zmysle zenu. Nesnaž sa opevniť za stenou svojich vedomostí, nech už k tebe príde akákoľvek skúsenosť. Daj jej voľný priebeh a choď ďalej, nechaj ju odísť. Stále pokračuj v očiste svojej mysle, minulosť nechávaj za sebou, aby si zotrvával v prítomnosti, tu a teraz, akoby si sa práve narodil, ako dieťatko. Zo začiatku to bude ťažké. Celý svet ťa začne využívať…nechaj ich tak. Sú to chudáci. Aj keď ťa oklamú, podvedú, okradnú, nechaj tomu voľný priebeh, pretože to, čo je skutočne tvoje, ti nikdy nemôže byť ukradnuté, čo ti skutočne patrí, ti nemôže nikto ukradnúť. A pokaždé, keď nedovolíš situácii, aby ťa skazila, posíli táto príležitosť tvoju vnútornú jednotu. Tvoja duša viacej vykryštalizuje.”

Takže späť k téme. Liečenie. Budeme spievať mantry liečenia. Pustiť minulosť, uvoľniť, odpustiť sebe a iným je skutočné liečenie duše. Otvoriť srdce napriek zlým skúsenostiam a znovu veriť, je najväčšia sila, akú v sebe máme, a to je rešpekt. Rešpekt, že nič nie je rovnaké, všetko sa deje, aby sme pochopili, naučili sa, urobili skúšku a postúpili ďalej oslobodením sa toho, čo už nepotrebujeme a je zbytočné. Keď je duša zdravá, v harmónii, to ostané príde automaticky do rovnováhy.

Vybrala som mantry budhistické, indické. Mantry v tibečtine, sanskrite, angličtine. Ponoríme sa ľahkými textami do vibrácií pokoja, mieru, ticha, aby sme s touto energou vedeli uvolniť všetko, čo nám bráni byť znovu čistými, nevinnými, či ako OSHO píše, bláznami. Každý kráľ potrebuje blázna. Iba blázon hovorí pravdu a nemá strach. Hovoriť pravdu, byť pravda je výzva a prichádza v reálnom živote, kde pretvárka, hranie sa na niekoho, manipulácia sa stali bežnými a oceňovanými. Vystúpiť z tohoto divadla, byť často sám, chce odvahu.

Ak je to téma, ktorú by ste radi precítili sami a dovolili si uvoľniť sa do vibrácií mantier liečenia, ste vítaní.

S úctou a láskou Martina

Dôležité: Vzhľadom k tomu, že pred Satsangom je vždy pripravené občerstvenie, prosím o registráciu na podujatie formou sms na číslo 0903593666 do 18 hodiny dňa 5.2.2019.

Leave your thought