Príbeh kolekcie “Dance of Soul”

 …alebo príbeh mojej ženskej kolekcie oblečenia, pre čas vyhradený duši

17.11.2018 bude pre mňa vždy magický dátum. Je to dátum, kedy som zhmotnila svoj sen, ktorý vznikol pred 4 rokmi. Začala som sa venovať jóge, meditácii, chantingu, ženským tancom a chýbalo mi oblečenie, ktorým by som obliekla svoju dušu. Pri cvičení kaligrafickej jógy sú oči zavreté a cviky sa preciťujú vo vnútri. Napájam sa na svoju dušu, až sa ja stratím a ona tancuje. Je to pre mňa najkrajší čas dňa. Hľadala som jemnosť, ženskosť, prúdenie, krásu, ktorá to vyjadrí a prepojí ma navonok.

17.11.2018 sa splnil môj sen a kolekcia je na svete. A keby len to! Predvádzali ju moje skutočné priateľky, ktoré so mnou cvičia, cestujú po svete, spievajú, tancujú v Lighthouseclube.  Skutočné ženy, ktoré si prehliadku užili, otvorili sa a nechali dušu tancovať. Krása, ktorá vychádza zvnútra, kaligrafický tanec. Plakala som, tak veľmi si cením, čo pre mňa urobili a som im vďačná za ten dar prežiť tak krásne príbehy modelov. Vidieť tak odlišné a rovnako krásne energie každej z nich. Bol to magický deň a stále je vo mne tá krása, ktorú ukázali. Veľmi ďakujem za spoluprácu s Elenkou Rutou, s ktorou som modely tvorila. Niektoré išli ľahko, niektoré sme prerábali. Elenka – veľkééé ďakujem. Andrejka Molnárová – sprevádzala prehliadku slovami, ktorými vyjadrovala energiu každého archetypu ženy, pre ktorý bol určený. Rovnako vďaka za to, že sme mohli spolu kráčať a zdieľať tieto chvíle. Ďakujem profesionálnemu fotografovi, pánovi Robovi Piroškovi, a zopár fotiek pridala naša priateľka Ivanka Drozdová. Ďakujem manželovi Norkovi za porozumenie. Ďakujem všetkým divákom, ktorí nám venovali svoj čas. Ďakujem osvetľovačovi a zvukárom za skvelú spoluprácu. Ďakujem pomocníčkam Zuzanke Gajarskej a Evičke Kyselákovej. Ďakujem vizážistkám Editke a Magdalénke. Ďakujem kaderníčke Barborke. Boli ste skvelí😍.

Viac o jednotlivých modeloch kolekcie “Dance of Soul”

Ale to nie je všetko, kolekcia bola pokrstená Kristínkou Dubajovou, svätou vodou šamanov z Peru a spevom mantry od Kristínky Dubajovej na 4 živly prírody. Ďakujem Kristínka zo srdca. Prišlo to ako sen.

Zopár záberov z prehliadky, kde každý model bol uvedený príbehom, ako sa maľoval a tvoril strih, uvedený príbehom cvičenia, ktoré bolo inšpiráciou pre mňa a slovami pre aký energetický typ ženy je vhodný.

Ďakujem za túto oslavu kreativity, ženskej spolupráce, radosti, tanca, spevu, smiechu, sĺz…bolo tam všetko. Bolo to hojné na všetko, čo dušu dokáže vyživiť. Zo srdca ďakujem za dar. Nech oblečenie lieči dušu všetkých, ktorí to potrebujú a dovolia si to. Oblečenie bolo vytvorené z tohoto dôvodu pre mňa i pre tie, ktoré to osloví.

Namasté, s úctou a láskou Martina

Aby som nezabudla. Čoskoro uvediem film z módnej tanečnej prehliadky.

 

Leave your thought