Prednáška AROMATERAPIA s “ochutnávkou vôní” 20.1.2017, 16.00 – 18.00

Milé priateľky,

pozývam vás na prednášku aromaterapie s ochutnávkou vôní, ktorá sa uskutoční v piatok 20.1. 2017 v čase od 16.00 – 18.00 hod.

Dlho bola diskusia o emóciách v rovine filozofickej. Psychosomatika ochorení bola v rovine teoretickej.

Preto priam prelom nastal vtedy, kedy boli položené vedecké základy toho, že myseľ človeka dokáže ovplyvňovať telesné zdravie. Pričinil sa o tím doktorky Candance Pert z oddelenia fyziológie a biofyziky z lekárskej fakulty univerzity vo Washingtone. Doktorka Candance Pert spustila doslova jednu z najväčších revolúcií o predstave fungovania ľudského organizmu z pohľadu oficiálnej medicíny. Viac o objave a oceneniach si môžete prečítať na webke Nobelových cien.

Doktorke a jej tímu  sa na molekulárnej úrovni preukázať existenciu molekuly emócie.
Môžeme si ju predstaviť ako reťazce aminokyselín. Hypotalamus sme vnímali ako riadiace centrum nášho organizmu. Ako taký hardware. No aby mohol riadiť organizmus, potrebuje software, podľa ktorého beží. Ten sme si kupovali sami alebo dostali výchovou v škole, od rodičov , trénerov, priateľov… .Málokto však využíva programy vlastnej knižnice, kde si sám vyberá podľa toho, čo sa mu páči a čo nie. To, čo sa mi páči, sú moje vlastné programy. To, čo sa mi nepáči, sú vírusy, prevzaté trójske kone, ktoré ma iba spomaľujú.

Emócia = informácia + energia
Informácia z týchto softwarov sa do celého tela prenáša pomocou neurohormónov.

Pomocou všetkých týchto vedecky dokázaných faktov vzniká nový prúd liečenia, nazývaný BIOMODULÁCIA = energo-bio-informačná medicína.
Práve tento prístup ukazuje cestu liečenia organizmu na úrovni bunky! To je cesta pre chronické ochorenia, autoimúnne ochorenia, a aj rakovinu, ktorá ja strašiakom našej doby.

Techniky biomodulačného liečenia môže nájsť vo východnej kultúre a patrí medzi ne: akupunktúra, meditácia, kranio sakrálna terapia, ayurvéda, bylinkárstvo, masáže…
Ide o techniky, kedy využívame všetko, čo dáva príroda a nemeníme štruktúru molekuly, ale iba jej formu.

Ak sa pozrieme do starodávnych múdrostí východnej kultúry, môžeme sa stretnúť s takými slovami, ako “energia sottile” , ” energia čchi”, ” prána”. Všetky popisujú týmito slovami zázračnú silu, ktorá dáva život organizmu. Na vedeckej úrovni je možné túto silu chápať ako prúd informácií prenášaných biochemickými prvkami emócií v tele, ktorými sú neuropeptidy a ich receptory.

Keď pomocou techník biomodulácie uvoľníme zablokované emócie, uvoľníme vnútorné energetické kanály, oslobodíme vnútornú emočnú energiu, očistíme sa a uzdravíme sa!
•    Žiadny iný zmyslový systém človeka, nemá taký priamy a intenzívny kontakt s nervovým podkladom emócií a pamäte, ako ČUCH.
•    Všetky naše emócie sa spracúvajú v bunkách limbického systému.
•    Limbický systém pozostáva: čuchový bulbus, amygdala, čuchová dráha, ktorá spája čuchový bulbus a amygdalu, hippocampus.

Amygdala zohráva dôležitú úlohu pri uchovávaní a uvoľňovaní emocionálnej traumy. Ak tieto traumy chceme uvoľniť, aby nenabíjali našu energiu negatívne, stimulujeme ich uvoľnenie cez čuch.

limbicky-system

Pozývam Vás na stretnutie, kde sa môžeme dozvedieť viac o vlastnom tele, aromaterapii ( terapii bylinkami) a vyskúšať vône, ktoré nám voňajú a ktoré nie. Každá vôna k nám emocionálne hovorí. Spoznajte jazyk aromaterapie cez srdiečko.

V prípade záujmu o prednášku je potrebná registrácia formou SMS na čísle 0903 593 777, alebo e-mailom na: zatkova@lighthouseclub.sk. Cena prednášky je 7 EUR.

Teším sa
Martina

Leave your thought