Pozvánka na Advent v múzeu a vernisáž výstavy Vianoce v 60.rokoch

Milí priatelia,

srdečne Vás pozývame na podujatie Advent v múzeu a vernisáž výstavy Vianoce v šesťdesiatych rokoch

Hudobný hosť – trnavský spevácky zbor Cantica nova sa predstaví s pásmom kolied.

Západoslovenské múzeum v Trnave pripravuje už tradične počas prvej adventnej nedele podujatie s názvom Advent v múzeu. Tento rok je v rámci neho otvorená výstava Vianoce v šesťdesiatych rokoch. Jej centrom je interiér bytu štylizovaný do obdobia šesťdesiatych rokov 20. storočia s nábytkovými kusmi a doplnkami, ktoré môžu pochádzať i zo staršieho obdobia. Rodiny totiž mávali  bežne v byte staršie i novšie nábytkové kusy pohromade. Vianočný stromček ozdobený dobovými ozdobami vytvára vianočnú náladu. Vo výstavnej miestnosti sú tiež prezentované historické i ľudové betlehemy zo zbierok múzea, slamené i šúpoľové ozdoby na stromček či tradičné formy na pečenie a iné zaujímavé predmety súvisiace s Vianocami. Osobitný priestor je venovný dobovým pohľadniciam s vianočnou a novoročnou tematikou z prvej i druhej polovice 20. storočia. Zaujímavým doplnkom sú dobové fotografie v rámoch dokumentujúce najmä deti na Štedrý večer či počas vianočných sviatkov s darčekmi.

Vernisáž výstavy  Vianoce v šesťdesiatych rokoch sa uskutočnila počas prvej adventnej nedele 27. novembra 2016 o 15,00 v priestoroch múzea.
Výstava je prístupná v rámci otváracích hodín múzea od utorka do piatka v čase od  8,00  do 17,00 a cez víkendy  od 11,00 do 17,00  do 8. januára 2017.
Pre návštevníkov Vianočných trhov v Trnave je pripravený jeden bezplatný vstup denne okrem pondelka v čase od 15,00 do 15,30 od 29. novembra do 23. decembra 2016.

Príjemnú zábavu!

Lighthouse club

 

Leave your thought