Lymská borelióza a doTERRA oleje – olej mesiaca Lemon Grass (citrónová tráva)

Lymská borelióza je bakteriálna infekcia spôsobená baktériou bacterium borrelia burgdorferi (tiež známou ako spirochete) ktorá sa prenáša kliešťami zo zveriny na myši a potom na ľudí. Táto infekcia sa vyskytuje v Severnej Amerike a tiež v Európe.

Skoré symptómy nemusia byť povšimnuté a ak áno, pripomínajú symptómy chrípky ako sú horúčka, bolesti hlavy, bolesť tela a svalov. V mieste uštipnutia sa môže objaviť začervenanie. Antibiotiká pri tomto skorom štádiu s najväčšou pravdepodobnosťou poskytnú úplné uzdravenie.

Ak sa poriadne nelieči, môžu sa po čase vyskytnúť iné symptómy, ktoré môžu narušovať normálny život. Tieto neskoršie symptómy a komplikácie môžu zahŕňať chronické problémy vrátane artritických bolestí so zápalom v kĺboch. Môžu sa tiež vyskytnúť chronické problémy mozgu  alebo nervového systému vrátane ťažkostí s pamäťou, koncentráciou a zrakom. V správach od pacientov sú spomenuté aj symptómy ako sú svrbenie a zmeny nálad.

Aj po tom ako bola bakteriálna infekcia zvládnutá, niektorí hovoria o pokračujúcich symptómoch. Toto dostalo názov post syndróm Lymskej boreliózy. Rozširujúce symptómy sa najbežnejšie týkajú artridídy, alebo srdca.

Kliešť prenášajúcu Lymskú boreliózu:
Infikovaný kliešť sa najbežnejšie vyskytuje v zalesnených alebo trávnatých oblastiach a najväčšie nebezpečenstvo prenosu nákazy je od jari cez leto až do skorej jesene. Musí vás uštipnúť kliešť, ktorý prenáša baktériu (nie všetky kliešte ju prenášajú) a musíte ho mať prisatého na tele aby ste Lymskú boreliózu dostali.

Ako sa chrániť proti kliešťom?
· Používajte repelent
· Noste košele s dlhými rukávmi
· Noste vysoké topánky, nastrčte si nohavice do ponožiek
· Kontrolujte sa či nemáte kliešte (oblečenie svetlých farieb umožní ich ľahšie spozorovanie)
Kliešte zo zveriny sú malé obzvlášť v štádiu nymfy, a tak ich nemusíte spozorovať, tak sledujte tieto príznaky. Oblasť uštipnutia sa obyčajne začervená a bude mať na sebe vzor „volského oka“ medzi 3 až 30 dňami. Prejavia sa symptómy podobné chrípke.

Lymská borelióza má viacero fáz:
· Počas počiatočného štádia infekcie (hneď po uštipnutí) je použitie antibiotickej procedúry účinné a keď sa začne dosť skoro, eliminuje ďalšie komplikácie.
· Ak sa včas neodhalia alebo neliečila počiatočná fáza a pred diagnostikovaním tejto choroby uplynul nejaký čas, potom antibiotické procedúry musia byť spojené s detoxikačnými (čistiacimi) procedúrami a musia sa používať dlhší čas.
·Ak je infekcia zvládnutá ale symptómy pokračujú (post syndróm Lymskej boreliózy), potom už nemusia byť nevyhnutné antibiotiká a detoxikácia, ale musí sa počítať s kvasinkami pri riešení symptómov.

Esenciálne oleje od doTERRA dokonale spolupracujú s telom a podporujú správne telesné funkcie a produkty doTERRA sú bezpečné na použitie pri všetkých vekových kategóriách.

Užívatelia esenciálnych olejov zistili pri liečení  Lymskej boreliózy toto: V každom prípade by sa mali používať doplnky Life Long Vitality. Ak ste v 2. fáze ochorenia ako je popísané vyššie, zdvojnásobte odporúčané použitie EOMega zo 4 kapsúl denne na 8..

Antibiotický protokol
Nakvapkajte do želatinovej kapsule:
· 12 kvapiek zmesi OnGuard
· 6 kvapiek Oreganového oleja
· 2 kvapky oleja Frankincense

Jednu kapsulu za deň po 14, 14 dní pauza a potom zopakujte. Počas 14 dní pauzy aplikujte 2 kvapky Lemon Grass  a 1 kvapku on guard na každú nohu pred spaním a tiež denne užívajte probiotiká.

Pri antibiotickej liečbe majte na zreteli možnosť Herxheimerovej reakcie* a ak sa vyskytnú začervenania a iné symptómy, znížte denné dávkovanie a stále pokračujte v procedúre. Pamätajte, áe iba prítomnosť kliešťa neznamená, že niekto má  lymskú boreliózu. Väčšina ľudí nezačne užívať antibiotiká až kým sa neobjavia symptómy.
*Herxheimerova reakcia nastane keď sú veľké množstvá toxínov uvoľňované do tela pomocou čistiacej procedúry alebo pri použití antibakteriálnych olejov pri odumieraní spirochetových baktérií. Uvoľňovanie toxínov môže byť rýchlejšie, než ich telo dokáže odstraňovať a môže to vyústiť do horúčky, zimnice, bolestí hlavy, začervenania kože alebo iných kožných problémov.

Čistenie (detoxikácia)
Používajte plných 15 dní GX Assist/PB Assist procedúru 3 krát:
· GX Assist (30 želatínových vitamínov 3 krát za deň počas 10 dní)
· Nasledovať PB Assistom (15 guličiek 3 krát denne počas 5tich dní)
· 10 dní pauza.
· zopakovať ešte 2krát.
Supplements/Antibiotics/Cleanse sequence
· Ak je potrebných viacero procedúr, zvážte nasledujúce: doplnky Life Long Vitality  sa môžu používať súčasne s antibiotickými a čistiacimi procedúrami.
· Ak sú potrebné obidve aj antibiotické aj čistiace procedúry, je rozumné robiť ich následne, začať s antibiotickou procedúrou, 14 denným odpočinkom a potom s čistiacou procedúrou.
————–
Dodatočná pomoc:
Vypite 2-4 kvapky Citrónového oleja vo vode denne (použite sklenený pohár)
Utíšenie bolesti, Imunitný systém
Pre tých, ktorí sú v druhej fáze Lymskej boreliózy, alebo trpia post syndrómom Lymskej boreliózy použitie masážnej techniky často poskytne upokojenie, uvoľnenie do bolesti a pomoc pri budovaní imunitného systému.

Skúsenosti:
“S najväčšou pravdepodobnosťou mám stále Lymskú boreliózu v krvi. Bol som šiesty človek, ktorý túto chorobu dostal v štáte Nové Mexiko. Musel som brať antibiotiká každých 6 týždňov po dobu 6 mesiacov. Potom sa mi kvôli všetkým tým antibiotikám premnožili kvasinky. Mal som  silné  bolesti v kĺboch a po celý čas som mal príznaky podobné chrípke. Bol som veľmi chorý. Začal som rotačnú diétu, ktorú som dodržiaval dva roky, nejedol som sladkosti, červené omáčky, chlieb atď. Keď som minulý rok začal používať esenciálne oleje, moje telo sa začalo čistiť od toxínov. Potom, keď som začal užívať doplnky Long Vitality od doTERRA , všimol som si výrazného zlepšenia. Keď ich neberiem (občas zabudnem)  vidím obrovský rozdiel! Tiež som vnútorne užíval niekoľko olejov, frankincense, lavender, oregano, and melaleuca v kapsuli. Mnohé zo symptómov už nemám. Zdá sa, že kľúčom je užívanie doplnkov Life Long Wellness . ” – Jan

Leave your thought