Detoxikácia podľa TČM – február patrí obličkám

Podľa tradičnej čínskej medicíny je február ideálny čas na detoxikáciu obličiek.

V mesiacoch január a február sú podľa tradičnej čínskej medicíny v aktivite obličky a močové cesty. Je to vhodný čas na ich dôkladnú očistu.

Detoxikácia obličiek patrí k základným pilierom detoxikácie organizmu.

Obličky sú párový orgán, ich prostredníctvom sa vyplavujú z tela škodlivé látky. Fungujú ako filter, ktorý rozpozná a odstráni odpadové látky, ktoré vznikajú pri bežnej látkovej výmene a metabolizme bielkovín prijatých potravou. Okrem toho obličky riadia krvný tlak a krvotvorbu. Zúčastňujú sa tiež na acidobázickej rovnováhe organizmu. Ich úloha je nenahraditeľná.

Ak dôjde k oslabeniu obličiek, v organizme sa hromadia toxické látky. Dochádza k hypertenzii, v členkoch a pľúcach sa hromadia tekutiny a rastie riziko srdcového infarktu. Ďalším následkom je chudokrvnosť – anémia.

Obličky (rovnako ako pečeň) sú úzko prepojené na ostatné orgány a časti tela. Detoxikácia obličiek zlepší stav kĺbov, najmä kolien. Obličky majú priamy dosah na kosti a kĺby, čiže osteoporóza je dôsledkom oslabených obličiek. Netreba podceňovať ani vplyv psychiky, pretože aj tá činnosť obličiek veľmi ovplyvňuje. Silný negatívny vplyv majú napríklad úzkosti.

Čo poškodzuje obličky?

• chlad
• zlé dýchanie, úzkosť, stresovanie
• veľká konzumácia živočíšnych bielkovín, väčšie množstvo ovocia
• alkohol, nadmerné pitie tekutín
• nadmerné množstvo soli
• sladkosti, drogy, káva, soľ, cukor, nadmerné korenie

Ako sa prejavia oslabené obličky a aké doTERRA esencionálne oleje vám pomôžu?  ? ČÍTAJTE  ĎALEJ

 

Leave your thought