Bakalár ayurvédskej medicíny a chirurgie (BAMS) – teória 24.6.2016

Ajurvéda je medicínsky systém starý niekoľko tisícročí. Považuje sa za matku medicíny. Pochádza z Indie, a neskôr sa začala používať aj na blízkom ostrove na Cejlóne, dnešnej Srí Lanke. Vznikla skôr ako naša klasická medicína.  Cieľom ajurvédy nie je len liečiť choroby, ale im aj predchádzať. Pozdrav na Srí lanke je Ayubowan , čo znamená prajem ti zdravý a dlhý život. Ajurvéda je súčasťou ich Srí lanskych životov, a práve preto naši terapeuti poznajú ajruvédu nielen zo škôl ale i z bežného života.

Rozsah štúdia  1. semestra:

Teória ayurvédy: základné názvoslovie ayurvédy, princípy  zdravia a dlhého života, denný režim ako prevencia chorôb a zdravotných problémov,proces trávenia a zdravej výživy podla individuálnej konštitúcie, byliny a minerály a ich Ayurvédskej praxi, domáce lieky a ich výroba, očistná kúra panchakarma v domácnosti

Lekcie budú nahrávané a posielané online na email spolu so študijnými materiálmi: Ak študenti zmeškajú alebo nemôžu chodiť na prednášky, musia si vo vlastnom čase prejsť nahrávky.

Teoretická výuka bude prebiehať v priestoroch klubu 1x týždenne (piatky 17.00 -20.00) a praktická výuka 1x mesačne 6 hodín. Prvý semester je počet študentov limitovaný na 30. Skúšky budú formou písania esejí po každej kapitole, ústna a písomná skúška na konci semestra.

Cena za mesačný kurz ayurvédy teoretické hodiny: 70 EUR, pri platbe za všetky mesačné kurzy.
Cena iba za jednu lekciu (v prípade individuálnych úhrad po hodinách) 20 EUR
Cena za blok praktickej výuky  (nie je súčasťou  teoretickej výuky): 30 EUR.

Na ukončenie štúdia je nevyhnutné prejsť podmienkami testov. Ak študent nemá záujem o ukončenie vzdelania, môže sa zúčastňovať výuky iba pre svoj rozvoj.

Leave your thought