AKCIA PRE ČLENOV – Komédia “Ach tie ženy, ach tí muži” v Divadle J.Palárika 28.6.2016

Milé dámy,

srdečné Vás pozývame na ďalšiu členskú akciu. Tentokrát sme vybrali vynikajúcu komédiu Georgesa Feydeaua “Ach tie ženy, ach tí muži” v Divadle J. Palárika v Trnave.

Jedna noc, jeden deň, jeden dom a dva manželské páry. Kolotoč kongeniálnych komických kotrmelcov z pera najlepšieho svetového komediografa Georgesa Feydeaua! Čo sa môže stať, ak má poslanec prijať vo svojom byte významného starostu, avšak jeho manželka sa po dome rada pohybuje výhradne v negližé? Čo urobí ctihodná dáma, keď sa dozvie, že jej matka odišla na druhý svet  a jej rešpektovaný manžel príde domov podgurážený v kostýme Ľudovíta XIV.? Scény z manželského života by bol prislabý titulok pre šťavnatú katastrofu, ktorú Geroges Feydeau, majster komickej zápletky, rozpúta v jednom parížskom dome za 48 hodín. Lepšie príbehy nepíše ani život sám!

Inscenácia Ach tie ženy, ach tí muži predstavuje v exkluzívnej slovenskej premiére dve jednoaktovky Georgesa Feydeau: Nepobehuj mi tu nahá a Nebožka svokra. Spája ich téma manželských šarvátok v neopakovateľnom prevedení experta na humor Georgesa Feydeaua, ktorý ani mužom, ani ženám nič nedaruje.

Osoby a obsadenie:
Nebožka svokra

Lucien …………………………..Vladimír Jedľovský
Yvonne ………………………….Tatiana Kulíšková
Joseph …………………………..Michal Jánoš
Annette ………………………….Petra Blesáková

Nepobehuj tu nahá
Ventroux ………………………..Michal Jánoš
Clarisse Ventroux …………..Petra Blesáková
Victor ………………………………Vladimír Jedľovský
Hochepaix ……………………..Tomáš Vravník
de Jaival ………………………….Martin Križan
pani Clémenceauová ……..Tatiana Kulíšková

Preklad: Lýdia Magerčiaková Réžia: Juraj Bielik Dramaturgia: Zuzana Šajgalíková Scéna: Ján Zavarský Kostýmy: Katarína Žgančíková Hudba: Juraj Bielik

Akcia je pre členov klubu ZDARMA, nečlenovia sa k nám môžu pridať za 10 EUR.

Registrácie poprosíme do 15.6.2016 na 0907 484 377 alebo mailom na vavruskova@lighthouseclub.sk

Leave your thought