Zážitok z konferencie Umenie byť ženou

Milé priateľky,
dovoľte mi, podeliť sa s Vami o zážitok z konferencie Umenie byť ženou, ktorá sa konala dňa 9.4.2016 v Double Tree by Hilton hoteli v Bratislave. Zúčastnilo sa ho 650 žien z celého Slovenska.

Atmosféra bola nabitá ženskou energiou, kedy ženy s úsmevom a uvoľnenou tvárou vnímali spíkrov a nasávali ich témy, ktoré boli podložené skutočnými skúsenosťami a zážitkami. Veľakrát som mala pocit, akoby spíker hovoril priamo o mne a o tom, čo som sama prežila. Tak sa téma zhodovala s mojimi prežitkami a skúsenosťami a pocitmi..:)

Pri zdieľaní s inými ženami sme sa natoľko uvoľnili v otváraní svojich slabín a priznaní si svojich zlyhaní, že to bolo nielen oslobodzujúce, ale tá energia nás úplne dvíhala k okamžitým zmenám… Uvedomovali sme si, že k nim stačí iba vôľa a trpezlivosť. Nič iné. Žiadne špeciálne produkty či procedúry…. Len chuť vytrvať a vôľa zmeniť to, čo sme do nahoty odhalili.

Jan Hnízdil hovoril o psychosomatických príčinách chorôb a veľa skutočných príbehov nás nielen pobavilo, ale aj ukázalo, ako veľa fyzických chorôb či problémov môže byť ľahko zvládnuteľných.

Katka Kráľová nás preniesla meditáciou do svojho vnútra matiek a preciťovali sme vzťah k sebe a potom k deťom. Ak sa máme radi, usmievame sa. A tak isto to bude s našimi deťmi. Ak sme unavené, nevrlé, uponáhľané, všetko “musíme” a svoj život žijeme život podľa “nákupného zoznamu”, tak dieťa nám iba zrkadlí nás samých.

Mária Tóthová Simčáková nás vtipne pobavila diskusiou na tému “Som rodič, čo s tým, ak moje dieťa vstupuje do puberty”.

Táňa Havláčková s Adelou Banášovou krstili knihu “Móda duše, aneb klíč k sobe”. Ja sama si sa zapojila do tohoto projektu… Možno i vy ste sa stretli s tým, že kopírujete módne trendy, že sa snažíte naučiť pravidlá toho, čo s čím skombinovať a aká má byť správna dlžka a farba každého kusu oblečenia. Nakoniec však zistíte, že síce ste oblečená podľa trendu, ale necítite sa v tom dobre. Máte v skrini veľa vecí, ale nosíte iba pár. Práve projekt “Móda duše” vás zavedie k Vám samým. Ukáže Vám, čo vo vnútri si chce vaše srdiečko skutočne obliecť a keď si to oblečiete, dostanete pocit, že máte na sebe druhú kožu a cítite sa autenticky a jedinečne. Nebude zaradená v skupine ostatných, rovnako vyzerajúcich a podla rovnakých pravidiel sa obliekajúcich dám. Ste iná, ste jedinečná. Oblečte svoju dušu a nie svoje telo!

Program pokračoval s Brandon Bays, na ktorú som ja osobne veľmi čakala. Čítala som od nej knihu “Cesta” a sama som terapiu podstúpila na klinike Medante. Je to očisťujúca terapia a každá z nás ňou môže sama v súkromí prejsť. Stačí tak málo:)  Brandon dala silnú meditáciu a skupinová terapia priniesla plač a smútok mnohým ženám a priznanie faktov, ktoré sa tak snažíme zakryť, aby sme sa páčili tým vonku. Ženy otvorene zdieľali  a priznávali svoje programy, ktoré potláčajú ich túžby, sny a radosť. Ďakujem Brandon, bola si úžasná.
Brandon príde v septembri a bude robiť 3 dňový retreat, takže ak máte záujem, sledujte informácie na webke Medante kliniky.
Záver programu, ktorý som stihla, lebo boli 3 sály a zážitky od rána do večera, zavŕšila diskusná relácia Adely Banášovej. Hosťom bola Beáta Hlohovská a Martin Nikodým. Hudobným hosťom Simona Martausová. Klobúk dole – bola to úžasná a úprimná show. Pani Hlohovská bola skvelá a vrelo odporúčam, ak potrebujete pomoc.
Teším sa na budúci rok, pre mňa už tretiu konferenciu, určenú ženám:)

Vaša Martina

Leave your thought