Víkend Fest 2.-3.12.2022

Víkend fest s Lighthouse Club Trnava 2.-3.12.2022

V predvianočnom období plnom chaosu vás pozývame na dvojdňový festival plný pokoja, lásky a sebarozvoja.

Truth of Now 2022 Netanel Goldberg & Mitsch Kohn & special guest Dror Parker 2.12.2022 o 19.00

TRUTH of NOW je oveľa viac ako koncert, je to intuitívna hudobná ceremónia, ktorá vás pozýva nechať sa unášať na ceste vnútorného poznania. Netanel a Mitsch vytvárajú bezpečný priestor pre hlboké vnútorné spojenie a pravdivé vyjadrenie tancom, spevom, otvorením srdca, uvoľnením sa a integráciou, pomocou čoho sa spojíte so svojou vnútornou pravdou a vašou podstatou. To všetko na oslavu života.

Mitsch a Netanel svojou mimoriadnou intuitívnou hudobnou hĺbkou vytvárajú liečivý priestor plný piesní, zvuku, ticha a prítomnosti, v ktorom sa môže naplno rozvinúť podstata každého účastníka. S voľne plynúcimi melódiami, obrovskou expresívnou rozmanitosťou a dynamickým rozsahom hrajú svoju cestu za sebapoznaním. S liečivými modlitebnými piesňami, krátkymi príbehmi a kreatívnymi interaktívnymi priestormi prežitia sprevádzajú účastníkov za sebapoznaním, ktoré sú často skryté v každodennom živote ovládanom mysľou.

Vstúpte do svojho bezprostredného sebapoznania a – pokiaľ ste ochotní sa do toho pustiť – zažijete spoločne s nami seba samého vo svojej vlastnej kvalite duše… v spojení so sebou samým… a nájdete domov.

Ponoriť sa – do oceánu vášho bytia.

Odovzdať sa – pravde okamihu.

Nechať ísť – všetko, čo už na svojej ceste nepotrebujete.

Privítať – úžasnú bytosť, ktorou ste.

Premietanie filmov 3.12.2022

13.00 – Film Káva pestovaná v tieni:

Lepšie zajtrajšky s každou šálkou kávy!

Káva pestovaná v tieni (Shade Grown Coffee) je inšpiratívny príbeh o tom, ako pestovanie kávy v tieni pôvodných stromov v trópoch môže mať pozitívny vplyv na lokálne komunity, zastavuje odlesňovanie a ochraňuje kritické prostredie divých zvierat- a to všetko zatiaľ, čo vám prináša vašu dennú dávku kofeínu a lepší pôžitok. Dozviete sa o procese výroby kávy, od zberu dozretých kávových bôbov až po prípravu vašej obľúbenej šálky. Návštevou vášnivých farmárov, pražiarov a baristov získate neobvyklý náhľad do obchodovania s kávou a naučíte sa, ako si vychutnať viacej udržateľnú šálku a lepšie zajtrajšky.

Dokumentárny film pre kávových nadšencov a rovnako aj milovníkov prírody je zameraný na prehĺbenie pochopenia a ocenenia každej ďalšej šálky kávy.

14.30 – Film 2040:

2040 je inovatívny celovečerný dokument, ktorý sa pozerá do budúcnosti, ale je životne dôležitý TERAZ. Ocenený režisér Damon Gameau sa vydáva na cestu, aby preskúmal, ako by vyzerala budúcnosť do roku 2040, ak by sme jednoducho prijali najlepšie dostupné riešenia na zlepšenie našej planéty a posunuli ich do hlavného prúdu. Damon vytvoril film štruktúrovaný ako vizuálny list svojej 4-ročnej dcére, kde spája tradičné dokumentárne zábery s hranými sekvenciami a špičkovými vizuálnymi efektmi, aby vytvoril nástenku vízií pre svoju dcéru a planétu.

16.30 – Film Diaľka:

Vydajte sa na cestu okolo sveta!

Stopom 50 000 kilometrov, na lodi cez oceán a potomstvo v Mexiku. FAR Príbeh cesty okolo sveta je jasný, autentický film o nevšednej ceste mladého páru, ktorý 3,5 roka cestoval na východ, aby sa ako rodina vrátil zo Západu domov. Bez lietania a s malým vreckovým spoznávali svet neustále v sprievode zvedavých miestnych obyvateľov a spontánnosti. To, čo bolo pôvodne zamýšľané len ako cestovateľský denník pre rodinu a priateľov, sa nečakane stalo najúspešnejším dokumentárnym filmom v nemeckých kinách a získalo cenu “Fenomén kina roku 2017”.

Intuitívny tanec so Zuzkou Burdanovou 3.12.2022 o 19.00:

Extatický tanec existuje v rôznych formách už tisícky rokov a mnohé kultúry ho považovali za dôležitý rituál, pri ktorom sa ľudia mohli dostať do vyššej rezonancie s múdrosťou svojho tela, so svojím transcendentálnym ja a zároveň s celou komunitou. V posledných rokoch sa opäť rozširuje po celom svete ako bezpečný priestor, pri ktorom môžeme spočinúť v spontánnom pohybe, ktorý vychádza z nášho vnútra a pri ktorom nehľadíme na formu. Na začiatku prostredníctvom pohybovej meditácie uvoľníme našu myseľ a vytvoríme v tele podmienky na napojenie sa na vlastné autentické vedenie a inteligenciu nášho tela. Následne pri hudbe rôznej atmosféry, tempa a emócii, budeme mať možnosť precítiť rôzne aspekty samých seba a odovzdať sa sile prítomného okamihu.

Intuitívnym tancom vás bude sprevádzať Zuzana Burdanová a Jakub Cerulík.

Zuzana je zakladateľka a organizátorka Ecstatic Dance Slovakia a pravidelne organizuje hudobné a tanečné eventy a retreaty. Sprevádza ľudí na ceste otvorenia sa svojej vlastnej autenticite a okrem skupinových workshopov poskytuje aj individuálne konzultácie v oblasti intuitívneho pohybu, životného poslania, posvätnej ženskosti a ukotvenia vyšších vibrácií v našom tele a využíva tiež techniku Theta Healing. Svojím učením pomáha ľuďom na ceste skúmania a integrácie vlastnej psyché hravým a kreatívnym spôsobom, s cieľom očistenia tela a duše od stagnujúcej energie prejavenej telesnými, či psychickými blokmi a následným nadobudnutím väčšej vnútornej slobody pomocou zlepšenia v oblastiach sebaexpresie, vnímavosti, explorácie, integrácie, psychohygiény a rozšírených stavov vedomia.

Jakub je choreograf, performér, lektor Intuitívneho Tanca, Tanečnej Improvizácie a Tanečného Divadla, Ecstatic Dance DJ. V súčasnosti študuje na Vysokej škole múzických umení v Bratislave kde sa počas svojich štúdií okrem lektorskej, umeleckej a organizátorskej praxe venuje využitiu performatívnych umení a expresívnych terapií k osobnému rozvoju a liečivej integrácií tela a duše. Svojím učením pomáha ľuďom na ceste skúmania a integrácie vlastnej psyché hravým a kreatívnym spôsobom, s cieľom očistenia tela a duše od stagnujúcej energie prejavenej telesnými, či psychickými blokmi a následným nadobudnutím väčšej vnútornej slobody pomocou zlepšenia v oblastiach sebaexpresie, vnímavosti, explorácie, integrácie, psychohygiény a rozšírených stavov vedomia.

V rámci Ecstatic Dance niekoľko pilierov pre udržanie energeticky čistého a bezpečného priestoru:

Je to priestor bez slov. Na parkete obmedzujeme nielen vnútorný dialóg našej mysle, ale takisto vonkajší.

Spoločne sa podporujeme v autentickom vyjadrení cez pohyb bez akéhokoľvek posudzovania. Tanec ako univerzálny jazyk nám tak dovolí sa prepojiť s ostatnými na hlbšej úrovni.

Tancujeme sami alebo v kontakte s ostatnými, pričom kontaktný tanec sa odporúča rešpektujeme signály a priestor ostatných.

Tancujeme bez vplyvu drog či alkoholu.

Vstup na mieste na jednotlivé podujatia:

DátumČasPodujatieCena
2.12.202219.00Truth of Now 202239,90€
3.12.202213.00Premietanie filmu Káva pestovaná v tieni5€
3.12.202214.30Premietanie filmu 20405€
3.12.202216.30Premietanie filmu Diaľka5€
3.12.202219.00Intuitívny tanec so Zuzkou Burdanovou25€

Počas celého festivalu vám bude k dispozícii naša reštaurácia, kde okrem skvelej kávy a limonád si môžete dopriať aj zdravé a neuveriteľne chutné vegánsko – vegetariánske jedlá.

Leave your thought