Vedome dýchanie a moja životná skúsenosť

Písal sa apríl roku 2017, keď mi na pravej ruke začal hnisať prstenník. Hnisu bolo čoraz viac, bolesť sa stupňovala a rozširovala takým spôsobom, že som sa rozhodla ísť k lekárovi.

V chirurgickej ambulacii ordinoval lekár s dlhoročnou praxou. Pozrel sa na prst a skonštatoval, že budem musieť užívať dvoje antibiotika a po dvoch dňoch mám ísť na pohotovosť na kontrolu overiť, či zabrali a či sa zápal nerozšíril na kosť.

Zostala som zaskočená. Antibiotiká?! Opýtala som sa či je to naozaj nutné a vyslúžila som si odpoveď, že sa praxi venuje viac ako 40 rokov  a že teda vie, čo treba.

Prišla som s tabletkami domov, sadla som si do kresla a skúmala môj prst. Zápal bol rozsiahly a boľavý. Na jednej strane som mala naozaj strach neposlúchnuť lekára so 40 ročnou praxou, ale na druhej strane  môj odpor užívať tie lieky bol silný.

Sama. Nikto, kto by prevzal zodpovednosť za rozhodnutie akou cestou sa vydám, neexistoval. Bola som len ja.

Rozhodla som sa. A rozhodla som sa podľa toho, čomu verím a ako žijem.  V ten deň, keď som si večer líhala do postele, som vedome dýchala do boľavého prstu. Asi 15 minút.  Keď som ráno vstala, stal sa môj zázrak. Prst bol v poriadku.  Radosť bola nekonečná a lieky som vyhodila.

Liečivé vedomé dýchanie som zdieľala aj na hodinách meditácií a jogy a verte mi, že to už vyskúšalo viac ľudí a pomohlo si tak vyliečiť bolesti ramena, kolena, hlavy. ….

A o tomto bolo stretnutie v piatok 9.2. o 19.00 hod.

Liečivé účinky vedomého dýchania, komunikácia s krvinkami a imunitným  systémom je totiž niečo, čo môžeme robiť vedome a použiť tak vnútornú silu na liečivý proces.

Teším sa na vás pri ďalšom stretnutí.

Martina

Leave your thought