Spoznávanie užitočných burín v prírode 23.4. 2016

Milé dámy,

prešiel mesiac a opäť je tu čas stretnúť sa.  Príroda sa krásne prebudila, zazelenala a farebne rozkvitla. Opäť nám ponúka svoje bohatstvo v plnej kráse a my sa znovu vyberieme spoznávať  jej dávno zabudnuté tajomstva.

Tentokrát navštívime malokarpatskú oblasť pod starým hradom Červený kameň a budeme spolu spoznávať ďalšie jedlé a užitočné rastliny. Nazbierame si pŕhľavu, púpavu, pastiersku kapsičku, hviezdicu, šťiav a jedlé kvitnúce kvety a aj iné burinky, vhodné do kuchyne. Potúlame sa v okolí hradu, občerstvíme sa v taverne, pod hradom. Po príchode do LHC si uvaríme chutné jedlo ( možno neskorší obed) z nazbieraných burín. Dobručkú štiavovú polievku, žihľavový nákyp, zelené smoothy, šalátik a ako maškrtku  sladučké opečené kvietky.

A prečo vás pozývam zbierať tieto burinky? Nuž preto, že sú plné živín, vitamínov, minerálov a hlavne…sú bez chémie, z čistej panenskej prírody. Okrem toho sú práve tieto divorastúce buriny plné 3 omega mastných kyselín, ktorých máme v našom tele stále málo.

Tesim sa na nase stretnutie. Edit
Stretnutie pred hlavným vchodom Lighthouse Clubu o 8,30 a odchod do prírody v Častej.

Cena pre člena 30 EUR, pre nečlena 33 EUR.

V cene kurzu je zahrnutá doprava na miesto zberu jedlých burín a bylín a späť do klubu a suroviny na varenie.

Rezervácie telefonicky alebo formou SMS na čísle 0905 345 888, alebo elektronicky na e-mailovej adrese:recepcia@lighthouseclub.sk, zatkova@lighthouseclub.sk.

Tešíme sa na Vás!

Leave your thought