SATSANG v KLUBE – utorok 5.12. o 19.00 hod. – téma ZÁVISŤ a ŽIARLIVOSŤ

Milí priatelia,

koncert Devy Premal & Mitena ma inšpiroval. Boli žiakmi Osha, ktorého knižky doslova milujem čítať. Ich koncept Satsangu som sa rozhodla zaradiť do činnosti klubu.

V Lighthouse Clube sú dvere otvorené pre každého, kto uvíta príležitosť stráviť čas spoločným spevom mantier, hummingom, čítaním z hníh Osha, alebo tarotovými kartami Osha.

V utorok 5.12. si zaspievame si mantru White Tara  – mantru spojenia múdrosti, hodnôt dlhovekosti, šťastia, súcitu – vedúceho k osvieteniu, poznaniu. Chráni našu myseľ pred zväčšovaním pripútanosti, averzie a ignorácie. Témou zdieľanie bude emócia závisť a žiarlivosť.

Vstup bude bezplatný pre všetkých. 

Registrácia je nutná formou SMS na 0903 593 777, alebo  0918  645 230 alebo emailom na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne na terapie@lighthouseclub.sk.

Namasté

Martina

Co je to Satsang?

“Sat” znamená pravda (to čo je), „sang“ je spoločnost. “Satsang” doslovne znamená byť v spoločnosti pravdy. Čiže zjednodušene povedané satsang znamená byť v spoločnosti osoby, ktorá nám pripomína pravdu, vedie nás smerom k nej, v spoločnosti niekoho, kto má takú silu, vďaka ktorej nás môže spontánne priviesť do kontaktu so sebou samým, priviesť nás k transformácii, v ktorej sme schopní zničiť hranice našich predstáv o nás samých.

Prinášať pravdu nám však môže pomôcť aj slovo, meditácie, knihy s duchovným obsahom, spev, tanec, hudba … Dôležité je aby sme dokázali odhodiť zabehané vzorce chovania, zbaviť sa mylných predstáv o sebe a priblížiť sa k poznaniu našej hlbšej podstaty.
Čokoľvek robíme, pokiaľ nás to vedie k pravde, je to satsang.

Leave your thought