Sardínia 2018 s Lighthouseclubom

Aká bola pre mňa? Farebná. Unavená-plná energie. Nahnevaná-láskavá. Nespokojná-spokojná. Hlučná-tichá. Odpojená-spojená. Smutná-radostná. Usmiata-zachmúrená. Nevedomá-vedomá. Krásna-škaredá. Aktívna-pasívna. Nechutná-chutná. Čistá-špinavá. Prijímajúca-dávajúca. Uletená-pokojná. Všetko bolo tak, ako potrebovalo byť. Veľa som nacítila a navnímala. Skupina 19 ľudí má čo ponúkať a v tom je krása komunity. Iba stádo je rovnaké a drží sa pravidiel. Zrelosť nepotrebuje pravidlá, stačí rešpekt. Iba s tými druhými, ktorí to majú inak ako ja, môžem prehlbovať svoj rešpekt, toleranciu, trpezlivosť, slobodu… poeticky povedané:” otvárať viac svoje srdce”. Nie chrániť sa pred nimi, vyhýbať sa im, ale naopak. Pobyt mi vždy umožní pozorovať rozdielnosť a úprimne ju rešpektovať, nemať potrebu ľudí meniť, poučovať, hodnotiť, organizovať. Iba si navnímavam ich energiu, pozorujem a príjimam v sebe v pokoji. Krásna škola života. Krásne a skutočné duchovno pre mňa.
Každý pobyt, každá skupinka je iná. Život mi prinesie vždy to, čo potrebujem, nie čo chcem. Akokoľvek ma to prekvapí, pochopila som jednu vec: keď nemením ľudí a situácie a veci podľa toho, čo chcem, ale prijmem, čo prišlo, akokoľvek môj “ filter EGA” trpí, vnútorná chémia mysle, vnútorný pokoj, zmeny práve cez pokoru prichádzajú rýchlo. Sardínia 2018 bolá živá, veľmi ma naplnila poznaním samej seba, naplnila hlbším rešpektom k tým, ktorí to potrebujú inak. Opäť krok vopred a všetkým vám veľmi ďakujem za to, že ste so mnou tento úsek cesty so mnou kráčali. Na začiatku môjho prebudenia som naivne vnímala, že duchovno a spiritualita pre mňa znamená stotožniť sa s niektorým s nehmotných konceptov, žiť ho. Trošku trvalo pochopiť samú seba. Prišlo mi poznanie, že akýkolvek koncept, hmotný, či nehmotný, je viera v niečo vonku. Akokoľvek to mám rada, príde moment, keď to bude treba pustiť. Mantra Purnam v krátkosti vystihuje pochopenie duchovna v mojom vnútri. Kedy podstatou pre mňa je prepojenie sa so všetkými, a akýkoľvek koncept ma v tom brzdil a bude brzdiť. Učiť sa žiť každú minútu bez konceptu, spontánne, vedomo, inteligentne, hravo…..čiže pravdivo v prítomnom okamihu, je pre mňa výzva v mojom duchovnom posune. V komunite s inými ľuďmi, sa to deje rýchlejšie, lebo sú výbornými učiteľmi. Sardínia mi dala dar vďaka krásnej komunite ľudí, s ktorou som tam bola. Dar hlbšieho pochopenia, uvoľnenia, spojenia, prijatia.
Najsilnejší moment týchto 7 dní pre mňa? Večer Osha. Mantra Purnam, mantra Om mani padme hum, slová Osha, slová Devy Premal a Mitena, moji priatelia, ktorí to v danom okamihu mali podobne ako ja. Hlboká vďaka za možnosť prežiť a precítiť tento satsang s vami❤😇. Bol to pre mňa jedinečný a neopakovateľný okamih. Mal silu, emóciu a priniesol veľa pochopenia.
Čo viac? Želám všetkým veľa lásky nasmerovanej do vlastného vnútra. Želám veľa priateľov na ceste, nech je to aj na krátky úsek, ale vďačnosť duše i ducha isto budú signálom, že ste to potrebovali a teraz to môžete pustiť. Prídu noví priatelia, nové signály…. lebo špirála života je nekonečná. V tom je jej krása. Dovoliť si prežiť všetko, čo sa ponúka. Intelekt, vedomosti, totiž nikdy nemôžu nahradiť inteligenciu, životnú skúsenosť. Ochutnávajte život na 100%. Žite plný potenciál.

S úctou a láskou
Martina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave your thought