Predpremiéra filmu “HEAL” 17.5.2019 o 19 hod v Lighthouseclube

Dokumentárny film režisérky Kelly Noonan Gores nás berie na vedecko spirituálnu cestu, na ktorej objavíme, že naše myšlienky, presvedčenia a emócie majú obrovský vplyv na naše zdravie a našu schopnosť vyliečiť sa. Najnovšie vedecké poznatky odhaľujú, že nie sme obeťou nemenných génov a ani by sme nemali podliehať beznádejným prognózam. Faktom je, že máme oveľa vyššiu mieru kontroly nášho zdravia a života, ako sme donedávna verili. Tento film vás vyzbrojí novým pochopením o zázračnosti ľudského tela a o tom, že všetci máme v sebe výnimočné liečiteľské schopnosti.

HEAL nielen sprístupňuje brilantné myšlienky známych vedcov a spirituálnych učiteľov, ale sleduje neľahkú cestu liečenia troch konkrétnych ľudí. Liečenie môže byť extrémne komplexné a intímne osobné, ale môže nastať aj spontánne. Tieto emocionálne príbehy naznačia, čo funguje a čo nie a hlavne prečo.

Čo povedala režisérka…

Ľudia sa čudujú, prečo som natočila tento film. „Umrel ti niekto na rakovinu ? Si seriózne chorá?“ pýtajú sa. Chvalabohu, nemusela som prežiť ani jednu z týchto tragédií. Som iba vášnivo zvedavá a chcem pochopiť ako Vesmír funguje a mám veľkú túžbu pomôcť ľuďom v ich utrpení.

Vždy som bola zvedavá – život, psychológia, veda. Keď som sa začala učiť kvantovú fyziku, spiritualitu a správnu výživu vo veku po dvadsiatke, neskutočne ma zaujala téma schopnosti ľudí aktívne vytvárať životné skúsenosti. Pred zhruba 8 rokmi som prečítala knihu Bruce Liptona „The Biology of Belief“ (u nás predávaná pod názvom „Biológia viery“) a pochopila som, že nie sme obeťou svojich génov, ale sú to naše myšlienky, presvedčenia a životný štýl – ktoré spúšťajú a vypínajú naše gény. Máme oveľa väčšiu silu ovplyvniť svoje zdravie a život, ako nás učili.

 

Ak kniha Bruce Liptona zasiala semienko túžby urobiť tento film v mojom srdci, tak kniha „Dying To Be Me“ (u nás predávaná pod názvom „Musela som zomrieť“) od Anity Moorjani v roku 2014 spôsobila, že som film MUSELA natočiť. Anita bojovala s rakovinou lymfatického systému v 4. Štádiu a dostala sa do kómy. V stave medzi životom a smrťou jej došlo, že STRACH bol príčinou jej rakoviny. Na ceste mimo svoje telo sa stretla so svojim mŕtvym otcom, ktorý ju nabádal, aby ďalej žila život bez strachu. Anita sa vrátila, zázračne vyzdravela a 5 týždňov po tejto udalosti opustila nemocnicu zázračne uzdravená. Jej posun vo vedomí a zbavenie sa strachu zo smrti (alebo zo života) spôsobili spontánne uzdravenie. Toto poznanie mi ukázalo, že ľudské telo je schopné zázračných vecí.

Za posledných 10 rokov som bola neustále udivovaná, ako sa stala rakovina častou chorobou a ako veľa ľudí berie lieky na chronické ochorenia. Pýtala som sa samej seba, či náš dnešný svet sa stal natoľko toxickým, že tieto nemoci sú nevyhnutné? Odmietam však veriť, že sme iba obeťami v beznádejnej epidémii. Prečo sa niektorí ľudia uzdravia a niektorí nie ?

Tento film je o zosilnení viery o silnom prepojení medzi telom a mysľou. Chcela som ním inšpirovať ľudí nebyť na špirále obetí pasívne prijímajúcich odstrašujúcu diagnózu. Existuje toľko silných príbehov, ktoré boli vedecky zdokumentované a potvrdzujú, že telo jednoznačne má kapacitu vyliečiť sa prakticky z akejkoľvek choroby. Je to film o nádeji a možnosti.

Z pohľadu filmového príbehu som sa rozhodla film zatraktívniť konkrétnymi ľuďmi počas ich liečenia. Je totiž ľahké urobiť rozhovory s vedcami, ale pridaním hlbokého emocionálneho odkazu tých, čo prechádzajú intenzívnymi procesmi film dostal inú dimenziu a komplexnejším obrazom. Vedela som, že idem do rizika – čo ak by sa niekto z protagonistov neuzdravil ? Zdiskreditovalo by to moju teóriu o tom, aká mocná je medicína prepojenia tela a mysle ? Verila som však, že čokoľvek sa im na tejto ceste prihodí, bude pre diváka prínosom – a tak som to riziko podstúpila.

Cieľom filmu nebolo zdiskreditovať západnú medicínu. Zámerom bolo zvýšiť uvedomenie si brilantnej schopností našich tiel vyliečiť sa a že naša myseľ a srdce sú v tomto silnými pomocníkmi. Nájdete v ňom vedecké argumenty, inšpiratívne príbehy, spirituálne pohľady a aj trocha humoru … a verím, že nielen môže pomôcť ľuďom v ich viere v uzdravenie, ale predovšetkým by mohol pomôcť zmeniť medicínsky model k lepšiemu.

Prosíme vás nahlasovať svoju účasť telefonicky, alebo zaslaním SMS na tel. čísla:
0903 458 678 (Noro)
0903 593 777 (Martina)

Vstupné je 10 EUR.

There are 2 comments on this post

 1. Lubica Hrebenova
  15 hodín ago

  Dobry den, chcela by som vediet, ci a kde je mozne si pozriet fim Heal , v pripadne stiahnut/kupit.
  Dakujem krasne
  Lubica

  Reply
  1. Eva Kyselakova
   6 hodín ago

   Dobrý den, film Heal bude možné zhlédnout 18.6. v kine Hviezda, Trnave. Lístky možné zakoupit přímo na stránce kina Hviezda. 🙂

   Reply

Leave your thought