Prednáška BEMER terapia 14.9. o 19.00 hod.

Bemer terapia – lekárska fyzioterapia, ktorá prepisuje históriu prístupu k ľudskému telu.

Keď Prof. Dr.med. Rainer Klopp z Inštitútu mikrocirkulácie v Berlíne objavil fakty o mikrocirkulácii a jej význame pre ľudské telo, prinieslo mu to nomináciu na Nobelovu cenu ale aj poznanie, stimulovaním čoho je možné zlepšiť zdravie, regeneráciu a duševnú pohodu človeka.

Dokázal, že v ľudskom tele máme približne 120.000 km srdcovo-cievneho systému, v ktorom prúdi krv. Z tohto celého objemu „cestného systému“, po ktorom sa do každej bunky prepravuje energia a odváža sa odpad a toxíny, 74% predstavujú vlásočnice, tenké cievky, v ktorých pohyb zabezpečuje nie sila srdca, ale práve sťahom a následným uvoľnením stien týchto ciev (vazomotorický pohyb) sa krvné loďky s nákladom presúvajú k bunke a od nej.

Práve pri mikrocirkulácii, čiže pri 70% nášho tela je rozhodujúci nervový systém a tiež látka NO  – oxid dusnatý multifunkčný fyziologický regulátor (Nobelova cena za medicínu za rok 1998 ). Tabletkami  síce  môžeme chemicky uvoľňovať steny ciev a tým mikrocirkuláciu iniciovať, ale je to závislosť zvonku.

Toto všetko sú fakty o našom tele. Nikde sa neučia a do praxe sa zavádzajú len prostredníctvom odvážnych lekárov neurochirurgov, reumatológov, neurológov, kožných lekárov, gastroenterológov. Tí  majú prvé klinické výsledky v praxi.

Pozývam vás na prednášku, kde vás obohatím faktami z oblasti Bemer terapie, ale zároveň budete môcť prežiť dýchaciu meditáciu, ktorou bez liekov a závislostí dokážete na zlepšení a zmene pracovať každý sám postupne každý deň, bez financií a pomoci iných ľudí. Iba vlastnou vôľou meniť seba a svoj stav k lepšiemu.

V prípade záujmu o prednášku je potrebná registrácia mailom na terapie@lighthouseclub.sk alebo na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne formou SMS na čísle 0903 593 777.

VIAC O BEMER TERAPII ČÍTAJTE TU

Leave your thought