POZVÁNKA NA KONCERT SNATAM KAUR – 4.4. 2018 DK Istropolis Bratislava

Milí priatelia, milí členovia klubu,

s veľkou radosťou si vás dovoľujeme pozvať na koncert Snatam Kaur. Tentokrát nie je treba cestovať až do Prahy, pretože Snatam Kaur bude koncertovať po prvýkrát v Bratislave, a to dňa 4.4. 2018 o 19.30 vo veľkej sále DK Istropolis.

Mnohí z vás túto americkú speváčku poznajú z nášho klubu, jej piesne dotvárajú atmosféru takmer každý deň.  Jej hlas je jednoduchosť, čistota, nevinnosť a láska. Pre tých z vás, ktorí ju nepoznáte, dovoľte nám ju predstaviť.

Kto je Snatam Kaur?

Snatam Kaur je americká speváčka, mierová aktivistka a autorka, ktorá bola vychovávaná v Sikhskej komunite a bola od malička vedená k láske, praktikovaniu jogy a meditáciám. Má úžasnú schopnosť transformovať tradičné sikhské spevy z Indie do moderného zvuku.

Viac ako tridsať rokov strávila v prítomnosti svojho duchovného učiteľa, Yogi Bhajan, ktorý sa venoval naad joge, ktorá pracuje so sakrálnymi zvukmi. Počas posledných 16 rokov sa Snatam  venovala naad joge, kundalini joge a meditáciám, a to prostredníctvom svojich CD, koncertov a workshopov s jediným cieľom – poskytnúť ľuďom nástroje na dosiahnutie každodenného pocitu vnútorného pokoja.

Snatam Kaur teraz prichádza po prvýkrát do Bratislavy v rámci európskeho turné Light of the Beloved.

Prináša poslucháčom radostnú a povznášajúcu klasickú duchovnú hudbu. Živý koncert Snatam Kaur predstavuje skvelú príležitosť túto hudbu – jej vrelosť a múdrosť – zažiť.

„Koncert je pre poslucháčov príležitosť otvoriť ich srdcia mantrám” hovorí Snatam a pokračuje: „zamilovať sa do mantier a prežiť ich v tej najčistejšej forme, v ktorej ju dokážeme zahrať. Verím, že sa prostredníctvom týchto koncertov môžem s ľuďmi prepojiť a umožniť im ucítiť svetlo a lásku. A to je v dnešnej dobe obzvlášť dôležité, vzhľadom  na to akým politickým a enviromentálnym problémom čelíme. Z vlastnej skúsenosti viem, že spoločný spev a takom aranžmáne pôsobí liečivo a uľavuje od stresu, napätia a pocitu zahltenia, ktoré podľa mňa v týchto dňoch zažívame všetci. Je to miesto, kam môžu ľudia prísť a znovu nájsť pocit pokoja.“

Čistota a krása hlasu Snatam Kaur vychádza nielen z jej veľkého hudobného talentu. Je zároveň počuteľným odrazom života vytrvalej duchovnej oddanosti a neúnavnej služby ľudstvu – tá zahŕňa poskytovanie jedla chudobným ľuďom v jej bydlisku na juhu štátu New Hampshire, pomoc obetiam zemetrasenia v Nepálu a sýrskym utečencom v Grécku, ako aj jej funkciu člena správnej rady nadácie Sat Nam Foundation. Všetky tieto jej aktivity sú v jej speve citeľne prítomné.

Intímny zážitok koncertu Snatam Kaur je tou najpriamejšou cestou ako pocítiť krásu jej hudby.

Cena lístka:

50 EUR – člen klub
55 EUR – nečlen klubu

Pre členov klubu (s uhradeným členstvom v termíne koncertu) platí zľavnená cena 50 EUR. Aby cena bola platná, je potrebné objednávať lístky mailom na terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0918 645 230 počas prac. dní v čase 9-12 a od 13-15 hod. (daná cena platí iba na lístok člena, ak potrebujete lístkov viac, pre ne bude platiť  štandardná cena 55 EUR)

Okrem zľavnenej ceny na koncert budú mať členovia klubu so zakúpeným lístkom zabezpečenú aj dopravu na koncert. Potrebu dopravy treba hlásiť spolu s rezerváciou lístku. Cena dopravy pre nečlenov klubu je 10 EUR.

Ak sa chcete dozvedieť viac Snatam Kaur, o jej hudbe, workshopoch, knihách, navštívte www.snatamkaur.com

Aký bol koncert Snatam Kaur v októbri 2016 si prečítajte TU:

Vypočujte si hudbu Snatam Kaur:

 

Leave your thought