Nová rubrika OCHUTNÁVKY – tentokrát o Ženských kruhoch s Lenkou Strmeňovou

Milí priatelia,

v našom klube máme naozaj široký záber a organizujeme množstvo rôznorodých aktivít. Na svoje si príde každý.  Často počujeme, že si niekedy ani neviete vybrať, ktorú prednášku, či workshop navštíviť, ak majú rovnaký termín.

Prichádzame preto s rubrikou, ktorú sme nazvali „Ochutnávky“. Budú to krátke články z našich podujatí. Chceli by sme vám takto priblížiť atmosféru jednotlivých podujatí ale aj bežný život klubu. Ak ste sa nemohli nejakej akcie zúčastniť, aspoň takto virtuálne môžete nahliadnuť, ako sme sa mali. Možno vás zaujme aj niečo nové a pridáte sa nabudúce k nám.

Na prvú ochutnávku vás pozývame na Ženské kruhy, ktoré v našom klube už od novembra vedie Lenka Strmeňová.

Veľmi nás teší, že už aj v Trnave ženy majú priestor, kde sa môžu stretávať a navzájom sa podporovať. V tom predsa spočíva naša sila. Nemáme si konkurovať a súťažiť medzi sebou, ako nás k tomu vedie súčasný systém. Máme si byť navzájom oporou, priateľkami, dôverníčkami, mali by sme sa spájať a posilňovať našu ženskú múdrosť  a silu a prežiarovať ňou svet okolo nás. Niektoré z nás možno dokonca potlačili svoju ženskosť do úzadia a nie sú spojené so svojim vnútrom a zdrojom energie . Na ženských kruhoch pomocou tanca, spoločných rozhovorov, meditácií a relaxácií môžeme znovu nadviazať spojenie s telom, posilnením zemských koreňov a otvorením kontaktu so srdcom.

Renushka pravidelne chodí na ženské kruhy, preto som ju oslovila aby sa s nami podelila o svoje dojmy.

„Rozhodla som sa sem prísť, lebo som v sebe cítila potrebu otvoriť tému ženstva a dovoliť si zdieľať svoje ja v bezpečnom a dôvernom kruhu. V bežnom živote sa človek veľakrát nemôže, nedovolí si prejaviť sa slobodne. Tu sa však preberajú témy, ktoré sú pre nás spoločné a ktoré rezonujú každou ženou a môžeme sa baviť bez zábran, či strachu, že by nás niekto odsúdil či hodnotil. Našla som tu miesto, priestor, kde po častiach objavujem skryté časti svojej duše.“

Ďakujeme Renushke za tieto krásne a úprimné slová.

Stretnutia ženských kruhov sú otvorené, môžete sa pridať kedykoľvek budete cítiť, že je ten správny čas.
Najbližšie termíny stretnutí:

09.03.2018 (piatok) 18:00-21:00

30.03.2018 (piatok) 18:00-21:00

06.04.2018 (piatok) 18:00-21:00

20.04.2018 (piatok) 18:00-21:00

Tešíme sa na vás,

Ivana

Leave your thought