Moja skúsenosť s benígnym nádorom štítnej žľazy a jeho vyliečením.

Milí priatelia, ktorí čítate tieto riadky,

dovoľte mi prosím úprimne zdieľať svoju skúsenosť s ochorením a liečením mojej štítnej žľazy. Všetko, čo píšem, je skutočnosť, ktorou som prešla, pričom emocionálny podtón priebehu je s odstupom času objektívnejší. Záznamy zdravotnej karty potvrdzujú moje slová. Potreba zdieľania vychádza z faktu, že sa v poslednej dobe na mňa obracia s problémom štítnej žľazy – nízkymi hodnotami – stále viac ľudí.

Začalo sa to všetko v roku 2002. V marci sa mi narodila dcéra a potom som absolvovala preventívnu prehliadku. Krvné testy ukázali, že mám nulovú hodnotu hormónov T3 a T4 a tým pádom mi odporučili vyšetrenie štítnej žľazy. Lekárka z endokrinológie nastavila substitučnú liečbu Euthyroxom 100 µg. Postupne sa dávka zmenšovala na 50 µg. Dcéra rástla a ja som sa dostávala do mentálneho stresu. Mala som strach a stres, že veci nerobím dostatočne dobre, že nestíham atď. a tento stav začal disharmonizovať moje mentálne zdravie. Začala som byť podráždenejšia, ešte viac vystresovaná, ešte rýchlejšia v rozprávaní… Moje hodnoty sa stále zhoršovali a začali mi rásť nádorové  uzlíky. V roku 2012 mi lekárka robila biopsiu dokonca dvakrát a konzultovala jej výsledky s odborníkmi. Keďže aj napriek substitučnej liečbe Euthyroxom 150 µg (až na túto hodnotu som sa dostala) uzlíky stále rástli, navrhla štítnu žľazu úplne vyoperovať. Verila som lekárom viac ako sebe. Po príčine môjho ochorenia som nepátrala hlbšie. Zodpovednosť za svoje zdravie som odovzdala do rúk lekárky a nechala som si vyoperovať kus seba samej. Operácia nakoniec prebehla. Z rôznych dôvodov bol jej termín trikrát preložený. Akoby mi život dával signály a šancu aby som išla hlbšie a zodpovednosť za svoje zdravie vzala do vlastných rúk. Akoby ma život chcel zatriasť a zastaviť. Ja som však vtedy nepočúvala… Po operácii som dva týždne čakala na výsledky. Uzlíkov bolo také množstvo, že laboratórium malo čo robiť. Výsledky boli dobré, nakoniec stačila iba medikamentózna liečba. Tak som pokračovala v užívaní liekov. Po roku mi lekárka povedala, že uzlíky rastú opäť. Dávky medikamentov boli na najvyššej možnej úrovni. Pochopila som, že pretrváva niečo, na čo lieky ani radikálne chirurgické výkony  nestačia. Lekárka mi už nevedela ponúknuť iné riešenie, len mi oznámila, že nádorové uzlíky budeme znovu sledovať. Ale v tej chvíli ma už striasol strach. Prebudený pud sebazáchovy mi pomohol, aby som začala pátrať hlbšie a aby som zobrala svoje zdravie do svojich rúk. Odišla som z práce a išla na „materskú dovolenku s malou nevedomou Martinkou”. Začala som pozorovať ako  funguje moje vlastné telo. Vnímať nie to, čo hovoria druhí, ale to, čo cítim ja na svojej vlastnej koži.  Každý z nás je jedinečný, každý žije a prežíva život po svojom. Začala som spoznávať, ako to mám ja. Zmenila som stravu, vyskúšala som raw, ajurvédsku, vegánsku … nádorové uzlíky rástli síce pomalšie, ale rástli. Nestačilo to.  Začala som moje telo pravidelne detoxikovať ajurvédskymi olejovými masážami, harmonizovať nervový systém hlavy…  Rast uzlíkov sa spomalil ešte viac, ale stále to nebolo to finálne riešenie.

Potom prišiel prielom.

Prišiel mi do života učiteľ skutočného zdravia. Zdravia postaveného na láske k sebe. Zdravia, ktoré nespočíva v donútení sa jesť, alebo naopak odriekať si isté veci, lebo rozum tak káže a lekár straší. Zdravia, kedy cez pocit, že sa telo cíti dobre, začínam meniť svoje vzorce správania a hodnoty získane počas uplynulých rokov domnievajúc sa, že tak to má byť.  Začínam ich všetky podrobovať reálnej skúške, či platia aj pre môj život. Opúšťam to, čo nie je mojou pravdou a to, čo moje telo neprijíma.

Kaligrafické zdravie, ktoré ma môj učiteľ Majster Zhen Hua Yang učí, ma dostáva dovnútra môjho tela, môjho chrámu, kde sídli moje srdce, moja duša. Dýchaním a cvikmi vo vlastnom vnútri cítim, aké koryto ma moja rieka, ako sa kľukatí, ako sa z vrcholu postupne vinie dolu. Učí ma majstrovstvu kaligrafie. Mnohí si myslia, že učenie kaligrafie je učenie písma. Nie. Kaligrafia je holistické učenie, z ktorého čínske písmo bolo vytvorené. Samotné učenie je o pozorovaní toku rieky, tvarovaní jej koryta. Precítením a pozorovaním toho, ako prirodzene prúdi energia v mojom tele. Začínam pri cvičeniach plakať, keď precítim miesta, kde som svojim správaním pomocou nervového systému vytvorila bloky prirodzeného toku rieky. Plač tieto rokmi nahromadené prekážky mojej vitálnej energie uvoľňuje.

Prichádzam na vyšetrenie. Lekárka konštatuje, že nádorové uzlíky nerastú. Pokračujem v cvičení. O ďalších šesť mesiacov lekárka konštatuje, že už nemusím užívať 1500 mg vápnika denne a znížila aj dávku  Euthyroxu na 125 µg. Po ďalšej kontrole v máji znižujeme na 110 µg. Po kontrole v septembri klesáme na 75 µg. Uvidím, čo sa ukáže v decembri. Verím, že hodnoty budú ešte klesať. Výsledky hormonálnych testov ukázali normalizáciu stavu a ja sa cítim zdravo, šťastne a radostne.

Kaligrafické zdravie je hlboké učenie, ktorého tvorca Majster Zhen Hua Yang vytvoril ako pomoc pre zapadnú kultúru. My totiž nemáme základy filozofie ako holisticky pracovať s ľudskou bytosťou. Preto liečba chronických ochorení prostredníctvom medikamentov nefunguje. Iba dočasne upravuje daný stav. Problém však nevylieči. Fyzické telo vieme liečiť chemicky, ale ak sú príčiny ochorenia mentálne alebo emocionálne, nevieme ich liečenie prepojiť na telo. Nemáme na to poznanie.

Ja sa však liečim. Odstraňujem príčiny ochorenia. Je to proces, ale verím mu. Prináša výsledky a prináša mi pocity opätovnej radosti bez potreby vonkajších zmien. Cítim sa veľmi vďačná životu za to, že mi do cesty priniesol toľko inšpirácie a znovu otvoril radosť k životu cez sebapoznávanie do väčšej hĺbky.

Otvorením Lighthouse clubu napĺňam svoju potrebu zdieľať s ľuďmi svoje skúsenosti a pomáham tým, ktorí prechádzajú mentálnym, emocionálnym a fyzickým stresom, cvičeniami a úpravou stravy harmonizovať narušené zdravie a nájsť cestu k sebe.

Pre všetkých, ktorých trápi zdravie v oblasti tráviaceho systému, hormonálneho systému, alebo majú problémy s emocionálnym, mentálnym a fyzickým stresom, odporúčam liečivý 9-dňový pobyt spolu s Majstrom Zhen Hua Yangom na Slovensku. Presne na takomto liečivom pobyte som ja sama našla cestu a pochopila príčinu ochorenia zvnútra. Vyliečenie som dosiahla nie potlačením choroby a jej príznakov, ale odstránením príčiny  jej vzniku.

Ďakujem životu. Je pre mňa požehnaním.

S úctou a láskou, Martina

Leave your thought