Gongová meditácia s Brij Allen Mahajan už tento piatok!

Milí priatelia,

pozývame vás na gongovú meditáciu s Brij Allen Mahajanom, ktorá sa uskutoční 25.5. 2018 o 17.45 hod v Lighthouse klube.

Precíťte hlboké vibrácie gongov a dovoľte si cestu do svojho vnútra. Otvorte dvere novému zážitku…

Zvuk gongu vytvára meditatívny stav a navodzuje hlboké uvoľnenie.  Gongy sa datujú do doby bronzovej okolo roku 3500 pred naším letopočtom a nachádzali sa predovšetkým v Mezopotámii, Barme, Číne a Jáve. Hovorí sa, že staroveké posvätné gongy obsahovali kúsky meteoritov, ktoré spadli z nebies, „zametajúc temnotu tým, že prinášajú svetlo“.

Dnešný svet plný špičkových technológií vytvára nové formy stresu pre dospelých i pre deti. Stres v akejkoľvek forme (fyzický, duševný alebo emocionálny) aktivuje sympatický nervový systém a spúšťa uvoľňovanie hormónov ako je adrenalín  a kortizol, ktoré priamo ovplyvňujú krvný tlak, hladinu glukózu v krvi, fungovanie imunitného systému a zápalové procesy. Fyzická práca umožňuje telu a svalom hormóny využívať, ale väčšina z nás trávi väčšinu času pasívne – sedením. Keď je nervový systém chronicky aktivovaný stresom, vysoká hladina hormónov cirkulujúcich v tele vedie ku komplikáciám ako vysoký krvný tlak, srdcové ochorenia, obezite, depresiám, nespavosti, poruchám trávenia a iným chorobám vyplývajúcich z chronického zápalu. Dnešné televízne reklamy propagujú lieky na boj proti týmto chorobám a poruchám.

Všetci vnímame fakt, že naše telo potrebuje prestávku. Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu. Pomocou gongov podporujeme meditáciu. Gong vytvára oceán zvuk, ktorý je hlboko uvoľňujúci; stav, ktorý aktivuje parasympatický nervový systém na vyrovnanie nadmerne ​​preťaženého sympatického nervového systému.

Vibrácie, ktoré vyvoláva zvuk gongu, si možno predstaviť ako vibrácie na vodnej hladine.  Ľudské telo je tvorené zo 70% vodou. Rovnako  ako vhodený kamienok  do jazera vytvorí na hladine vlnky, zvuk gongu sa jemne odráža a rozširujúc sa telom utišuje, upokojuje a relaxuje vnútorné prostredie. Srdcová frekvencia poslucháča sa zvyčajne spomalí, krvný tlak  a dýchanie sa vracajú do prirodzeného stavu. Gong vyvoláva v tele holistickú rezonanciu a v mysli spontánny meditatívny stav. To vedie k väčšiemu uvedomeniu a obnoveniu celistvosti.

Liečba zvukom je jednou z najstarších a najprirodzenejších foriem uzdravenia známa človeku. Po celé stáročia a vo všetkých krajinách a tradíciách sa harmonický zvuk (spevu, bubnovanie atď.) používa ako spôsob upokojenia mysle a emócií a v niektorých východných kultúrach už dávno vedia, že priaznivé účinky sú oveľa hlbšie ako len pocit emočnej pohody; harmonické zvuky majú tiež hojivý účinok pre telo na bunkovej úrovni.

Organizačné informácie:

Gongová meditácia sa uskutoční 25. 5. 2018  v čase 17.45 – 19.00. Vstupné pre členov klubu 13 EUR, pre nečlenov 17 EUR.
Registrácia je nutná formou SMS na 0903 593 777, alebo  0918  645 230 alebo emailom na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne na terapie@lighthouseclub.sk.

Tešíme sa na vás,

Lighthouseclub tím

Leave your thought