Deva Premal, Miten a Manose – PERU. Časť 4.

Hodiny ukazovali 15,50 a ja som s nedočkavosťou vstúpila do miestnosti, kde na “dosah ruky”, bude o chvíľu spievať Deva Premal, Miten a Manose.
Miestnosť sa zapľňala. Ľudia z 35 krajín sveta. Toľká odlišnosť🙉 Okrem krajín Európy a Ameriky som stretla ľudí z Iránu, Malajzie, Austrálie, Portorika, Argentíny, Guatemaly, Kajmanských Ostrovov, Kanady a iných. Keď nás Deva vyzývala, aby sme sa postavili všetci z danej krajiny, bolo to tak milé, ako sme sa potleskom zvítali. Za Slovensko sme boli dvaja a som vďačná za to. Ponorili sme sa do spevu. Spievanie mantier by som ešte pred 4 rokmi považovala za šialenosť, a preto to vnímam so súcitom u všetkých, ktorí to tak majú. Nejde o náboženské spevy. Nejde o náboženské motlitby. Ide o new age hudbu. Hudbu, ktorá staré zvuky hlások z najstaršieho jazyka zeme ( sanskritu), transformuje do podoby, ktorú ľudia dnes potrebujú. Prečo? Lebo lieči. Prečo lieči? Lebo frekvencia, hlasitosť, rezonancia, vibrácia…. akokoľvek si to odborne nazvete, je na úrovni frekvencie srdca. Spevom mantier upojíte červené krvinky, uvoľníte vnútorné napätie bez toho, aby ste museli odbehnúť 150 km či odbyciklovať 200 km a stratiť veľa životnej energie (zablokovanej energie vyvolávajucej vnútorné napätie) na dosiahnutie vnútorného pokoja. Spevom mantier príde prirodzene k tomu, že sa cítite najskôr uvoľnení, potom spojení, potom usmiati a nakoniec šťastní. A to bez alkoholu, drog, športového vybitia, či inak. Jednoducho nakumulovanú, zablokovanú energiu v tele uvoľníte spevom, dychom a zároveň ju transformujete na ľahkosť a uvoľnenie. Zmeníte iba jej vibráciu bez jej straty. Je to nádhera. Každému prajem tento zážitok. Bez predsudkov sa otvoriť tomuto zážitku a nechať prehovoriť srdce. Deva s Mitenom nás sprevádzali pri speve aj objasnením mantier, zasvätcovali nás do ich významu. A nebolo to o žiadnom bohu. Mantry sú o súcite, láske, vďačnosti, pochopení, pravde, požehnaní, múdrosti, rešpekte… ktoré sa nehľadajú vonku u boha. Ale tieto kvality ( esencie) otvárame sami v sebe. Boha vnímam ako tieto hodnoty, esencie života, ktoré sú v každom z nás. Iba nemať strach ich žiť. Niekto je súcitný. To je jeho energia, esencia, ktorou má byť aby ” sedel na správnom mieste”. Niekto je múdry, starostlivý,  niekto silný….. každý máme inú svoju energiu(esenciu), inak hlboko pochopenú energiu, ktorá cez fyzické telo sa potrebuje prejaviť tak, aby hlava nestavala do jej prúdenia prekážky a aby sa mohol dar každého z nás prejaviť plným potenciálom.
Aby sme nežili podľa toho, čo nám iní dávajú do hlavy, hoci oni sami to nikdy nezažili, ale podľa toho, čo cítime, že zažiť pre niečo potrebujeme. Ak stretneme človeka, ktorý nehovorí vedomosti prevzaté od iných, ale hovorí z vlastnej skúsenosti, stretli sme inteligenciu, a to stojí za vypočutie, úctu a rešpekt. Mantry počas 7 dní v Peru ma  liečili, rozplakali, roztancovali, spojili. Spojili ma s ľuďmi z 35 krajín, bez ohľadu na profesiu, majetok, krásu, jazyk. Precítila som seba v celku. Bolo to nádherné a vyživujúce.
Mantra Purnam, slová Osha o tom, že aj najmenší lístok trávy je spojený s najvzdialenejšou hviezdou vo vesmíre a nie je menej dôležitý ako slnko, priniesli hlboké vnútorné pochopenie slova CELOK, SPOJENIE. To, čo všetci hľadáme. Patriť niekam, a zachovať si pritom svoju individualitu ( pozor, nie charakter). Byť súčasťou celku, ale nemusieť pritom stratiť seba. Byť rešpektovaný ostatnými, aj keď nežijem podľa ich životných konceptov, náboženstiev a pravidiel. Byť súčasťou z vnútornej plnoty a nie prázdnoty a schizofrénie. Je to pocit sľz šťastia. Je to hlbší zmysel bytia a vnútorného naplnenia.
Ďakujem za to Deva Premal, Miten, Manose🙏.
A nielen to sa udialo. Mali sme možnosť spevom mantier vyjadriť vďaku matke zemi, oceánu, vzduchu, rastlinám, zvieratám, ľudským bytostiam. Spev mantier je ukorenenie seba samého a takto vyzretej individuality prepojiť do celku.
Peru, spevom mantier si mi dalo veľa a cítim hlbokú vďaku a lásku❤.
Priatelia, verím, že Deva Premal zavíta na Slovensko. Pozvanie od Lighthouseclubu dostala a povedala, že to zváži😇.
S úctou a láskou
Martina

Leave your thought