Ako vám môžu pomôcť meditácie?

Milí priatelia,
písať o meditácii je pre mňa výzva 🙂

Slovo meditácia sa v našej kultúre pomaly prediera na povrch a zbavuje sa nálepky kultizmu a ezoteriky. Meditácia sa začína stále viac vnímať ako technika psychohygieny.

Západná kultúra sa dlhodobo vyvíja. Zbiera skúsenosti, ktoré sa vždy snaží analyzovať logikou rozumu – to znamená pretaviť do materiálna, vedieť svoje myšlienky pomenovať a zaškatuľkovať. To, čo pomenovať nevieme, odkladáme, lebo to nedáva zmysel. Ponoriť sa do hĺbky cez myseľ je pre západnú kultúru „ťažká práca“, lebo sme netrpezliví a výsledky chceme hneď.

Vonku je veľa vecí, čo by sme chceli a po ktorých túžime. Naša myseľ chrlí nové a nové myšlienky, pocity a túžby. Je stále viac nepokojná a nespokojná a dostáva našu vlastnú podstatu bytia mimo jej zmysel života. Ženieme sa za ilúziou a strácame to, čím sme. Lásku. Tam, kde nie je láska, kraľuje strach. Začíname žiť život podľa návodu: „Musím toto, potom treba ísť tam, bez tohto to nedám a pod..“ Prejav strachu je v každom slove, kedy robíme niečo, čo nás vôbec nerobí uvoľnenými a šťastnými.

Pozývam vás všetkých, ktorí si potrebujete vyčistiť hlavu od myšlienok čo všetko musíte  a uvítate malé upratovanie v myšlienkach prostredníctvom dýchania, kedy sa dychom spojíte so pocitmi tela, upokojíte myseľ, dobijete sa energiou, naplníte pokojom, mierom, láskou a šťastím.

Je to krása, ktorá sa nedá opísať, dá sa iba zažiť. Je to akoby vám niekto chcel opísať chuť čokolády. Nemôžete to pochopiť zo slov, musíte čokoládu ochutnať.

Ak sa naučíte svoju myseľ upokojiť, váš život sa stane meditáciou. Cez bolesť tela nebudete spájať s minulosťou, alebo cez neustály tok myšlienok s budúcnosťou.  Cez dýchanie sa sprítomníte a budete žiť TU a TERAZ. Dosiahnete harmóniu.

S láskou,
Martina

Leave your thought