Aký olej vám priateľky odporúčam na blížiace sa dovolenky?

JASMÍN

Práve som sa vrátila z Chorvátska, kde pri našom apartmáne mi do nosa ihneď udrela vôňa jasmínu. Omamná vôňa.

Nedalo sa prejsť, aby ma vôňa neuniesla.

Krásu tejto dovolenky, energiu mora, slnka, vtákov, stromov, rýb,…som si spojila aj s touto vôňou. Tak som sa po návrate dostala k olejom a jasmínom si nielen pripomeniem krásu dovolenky, ale prečítajte, aké účinky pre ženu má. Možno aj vy hľadáte niečo na leto?

Vybraná, osviežujúca a sladká aróma pôsobí na myseľ i emócie. Podporuje energiu srdca, upokojuje, znižuje napätie a povznáša. Zároveň zmierňuje netrpezlivosť a úzkosť. Obnovuje tvoriace schopnosti, prebúdza intuíciu a schopnosť vytvárať originálne myšlienky.

Jazmín je zároveň známe afrodiziakum. Medzi ženami je po storočia obľúbený pre svoju omamnú a zvodnú vôňu. Jazmín je ako parfum na Východe uznávaný po storočia. V Indii ho nazývajú “kráľovná noci”, pretože po západe slnka vonia silnejšie. Vedľa hyacintu a ruže sa jazmín objavuje v súfistickej poézií ako symbol lásky a duševnej túžby.

Absolue z jazmínu sa získava procesom extrakcie z roztoku, namiesto parnej destilácie, ako tomu býva u klasických esenciálnych olejov. Rastlina pochádza zo severnej Indie, Perzie a Číny.

Slovenský botanický názov: Jazmín lekársky
Anglický názov: Jasmine Absolute
Latinský názov: Jasminum grandiflorum
Krajina pôvodu: India

V prípade záujmu ma kontaktujte na čísle 0903 593 777

Leave your thought