Aký bol workshop s Majstrom Yangom v Šoporni?

Liečivý a to doslovne. Našu kaligrafickú rodinu tvorilo 30 ľudí. Niektorí odišli trošku skôr a aj keď nie sú na fotografii, máme ich vo svojich srdiečkach ❤️.

Čo viac napísať? Opäť som spoznala nových ľudí, ktorí sa rozhodli vziať zodpovednosť za vlastné zdravie do svojich rúk.

Ono to už tak býva, že keď sme vo veku 35-40 rokov, zdravie neriešime. Naše fungujúce telo berieme ako samozrejmosť.

Používame ho na dosiahnutie úspechov v kariére, zarábanie peňazí na bývanie, dovolenky, vzdelanie…. Energia ide z tela smerom von.

Ale časom začíname pozorovať prvé príznaky, kedy nám telo dáva najavo, že mu energiu musíme aj vracať. Nespavosť, únava, podráždenosť, zažívacie problémy, tlak v hlave, agresia, hnevlivosť, nepravidelná menštruácia… Keď varovné signály nepočúvame a energiu z tela stále iba vydávame, príznaky silnejú. Objaví sa stuhnuté rameno, boľavé kríže, bolesti v kĺboch…. A stupňuje sa to.

Potom po štyridsiatke používame peniaze na to, aby sme si kúpili zdravie, vitalitu a chuť žiť.

Na workshope sa stretli ľudia s rôznymi zdravotnými komplikáciami  – problémy s pečeňou, depresívnymi stavmi, pacienti po chemoterapii… Ale prišli aj takí, ktorí pochopili a hľadajú cestu ku zmene životného štýlu a život plný stresu chcú vyvážiť upokojujúcimi a spájajúcimi vnútornými cvičeniami.

Je to paradox našej západnej kultúry, že na všetky otázky hľadáme odpovede vonku. Pýtame sa, zisťujeme všade navôkol ako môžeme byť zdraví, šťastní a úspešní. Odpoveď pritom máme všetci vo vnútri. Stačí prestať chodiť von, stačí menej aktivít a stíšenie… V tichu príde pochopenie všetkého. Netreba nakupovať nové knihy, netreba stále čítať, netreba navštevovať kurzy od výmyslu sveta.

Jediné, čo potrebujeme na spojenie s vnútornou pravdou, je stíšenie.  A práve to je pre našu kultúru kameň úrazu. Stíšenie? Zavrieme oči a vtedy sa vynoria všetky tie myšlienky a pocity, ktoré práve tými vonkajšími aktivitami potláčame, nevidíme ich, alebo ich nechceme vidieť, nevenujeme im pozornosť. Pretože prinášajú strach, bolesť alebo nás nudia…

Našu myseľ a celý nervový systém, ktorý je ňou riadený prostredníctvom zmyslov, nedokážeme len tak vypnúť. Keď sa veci nabaľujú jedna na druhú a k tomu sa pridá nespavosť, tak sa nevieme vypnúť ani v noci. Prečo? Lebo sme sa odpojili od tela. Nepočúvali sme signály a naše vyčerpané telo, ktoré v dôsledku našich neustálych potrieb, túžob či chúťok, už nemá silu ani oddychovať, sa postupne odpája.  Ak totiž dlhodobo nútime naše krvné bunky k aktivitám, ktoré musíme robiť, lebo sa to patrí, lebo to treba .. a nevyvažujeme ich ničím, z čoho sa naše krvné bunky aj tešia, tak krv prestáva cirkulovať. Krvinkám sa nepáči, čo od nich myseľ žiada aby roznášali ako informáciu bunkám a cítia odpor. Prejavuje sa to rôznymi alergickými reakciami, pocitmi hnusu, kedy sa človek stáva nepríjemným a negatívnym. Keď sa myseľ stane šéfom celého tela a začne vládnuť namiesto srdca, stávame sa schizofrenickí, necítiaci a prázdni. Nič z toho, čo robíme, nás nenapĺňa dobrým pocitom, radosťou ani šťastím. Vo vnútri tela sa usídli chlad s kráľom na tróne, ktorý sa volá mozog.

A tam, kde je chlad, netečie voda. Naše telo je zo 70% tvorené vodou. Čo s tým, keď zamrzne? Chodíme na masáže, akupunktúru, dostávame infúzie, obstreky .. aby sme ho roztopili, aby krv začala prúdiť. 90% zdravotných problémov úzko súvisí so zlou cirkuláciou krvi. Počuli ste napríklad niekedy, že by mal niekto rakovinu srdca?  Ja nie. Srdce je teplé a to nie sú vhodné podmienky pre rakovinové bunky. Veľa žien má problémy otehotnieť, ale pritom tekutina v ich tele ma frekvenciu vyššiu ako 65. A to je hodnota úplne nevhodná pre bábätko. Miesto stresu by mali vodu v ich tele nabíjať frekvenciou srdca, čo sa dá dosiahnuť napojením sa na svoje vnútro. Až potom môže prísť otehotnenie.

Telo a myseľ máme prostredníctvom cirkulácie krvi spojené veľmi slabo. Vnútorný komunikačný systém nám takmer nefunguje. Keď potom príde obdobie, kedy máme urobiť dôležité rozhodnutie, kedy sa nám nedarí tak, akoby sme chceli, tak ich nevieme prijať. Podliehame emóciám a neveríme si. Hľadáme odpovede ako sa rozhodnúť, ako danú situáciu riešiť.

A o tom bol workshop. Systém kaligrafického zdravia je fantastický a pre západnú kultúru veľmi efektívny súbor vnútorných cvikov, kedy prerušené prepojenie mysle a energetického tela obnovíme a praktikovaním cvikov ešte posilníme. Krvinky začnú komunikovať a na trón sa posadí naše srdce. Myseľ sa tak učí „novým pravidlám“.

A tak to má byť. Sme uzemnení, robíme a žijeme to, čo nás baví, uvoľňujeme strachy. A naše bunky sa vo vnútri cítia ako doma, cítia teplo. A tam, kde je domov a teplo, žiadna negativita a choroba dlho nevydržia.  A ani sa tam nevrátia.

A to sme našli. Domov pre krvné bunky v tých orgánoch či častiach tela, kde bol stratený, kde sme sa odpojili v cievach a uvoľnili tak aj príčiny. Toto sa nedá urobiť na bežných cvičeniach. Takýto servis buniek treba robiť 9 dní raz ročne. Je paradox, že na každoročný servis svojho auta si ľudia čas a peniaze nájdu vždy.  A pritom vymeniť poškodený diel či súčiastku v motore nie je vôbec ťažké. Ale na servis vlastných orgánov, ktoré sú motorom tela si čas a peniaze nájsť nevieme. Aký teda máme rebríček hodnôt?!

Ak to telu raz do roka doprajeme, všetko ostatné zvládne samé. Budeme sa cítiť mladí, vitálni a naplnení. Už si nebudeme sami sebe zavadzať, nebude nám vládnuť nič slabšie ako láska.

Tak zase niekedy❤️

Ďakujeme Majster Yang!

Martina

Prečítajte si feedback jednej z účastníčok workshopu

 

Pozrite si fotogalériu 🙂

 

Leave your thought