Ako spraviť zvukový kúpeľ Vášmu ešte nenarodenému dieťatku

Sluch dieťaťa sa vyvíja ešte pred narodením, v tele matky.

Dieťa rozoznáva zvukové podnety od 20. týždňa a už od 26. týždňa vie na zvuky aj reagovať pohybom či zmenou tepu srdca. Spev, rozprávanie a púšťanie hudby bábätku sú dôležité hlavne posledných 10 týždňov tehotenstva, kedy sa sluchové vnemy prepájajú so sluchovým centrom v mozgu. Hudba má však aj iný význam a zmysel – vie byť liečivá, upokojujúca, vie byť balzamom pre dušu. V tom vidíme najväčší prínos.

Viete ako správne púšťať hudbu Vášmu ešte nenarodenému bábätku?

1. Výber správnej hudby.

Naše odporúčanie je bezpochyby new age hudba pre svoje harmonizačné a liečivé účinky, pre svoju schopnosť preniknúť svojimi vibráciami do najhlbších bunkových aj duševných štruktúr a presvietiť ich žiarivým svetlom pokoja. Je to to najlepšie, čo by sme priali každej (ne)narodenej bytosti. Na internete je možné nájsť mnoho hudby vytvorenej špeciálne pre energetické požiadavky tehotnej ženy. Nám sa páči napríklad toto:

Ak sa rozhodnete pre inú hudbu, nemala by mať v sebe dramatické zmeny rytmu, tempa a zvuku, ktoré by mohli byť pre dieťatko znepokojujúce.

2. Výber spôsobu aplikácie 

Je vhodnejšie púšťať hudbu z reproduktorov než prikladať na bruško slúchadlá, ako to môžete vidieť na mnohých obrázkoch. Použitím slúchadiel môžete dieťatko nechtiac vystaviť príliš hlasnej hudbe. A navyše,  ak prehrávate hudbu nahlas, zároveň tiež pozitívne vplýva aj na Vás. Máte tak s dieťaťom rovnaké stimuly, viete sa spolu zharmonizovať a naladiť na rovnakú emóciu a prežívanie.
Avšak aj v tomto prípade dajte pozor na hlasitosť. Nemala by prekročiť 50-60 decibelov. Tekutina v plodovom obale totiž zvuky ešte zosiľňuje.

3. Výber množstva

Nič netreba preháňať. 5-10 minút dvakrát denne bude úplne postačujúce. Prípadne jedna hodinová hudobná meditácia. Mohli by ste svoje bábätko prestimulovať, vyčerpať a Vaša snaha by nemala žiadny efekt.

Prajeme Vám príjemné počúvanie a spájanie sa so svojim anjelikom.

Tím Lighthouse clubu

Leave your thought