Workshop Kaligrafickej jógy dňa 23.1.2016 od 9,00 do 14,00 hod

Lighthouse Club Vás pozýva dňa 23.1.2016 od 9 hodiny na workshop Kaligrafickej jógy.

Súčasťou kaligrafického zdravia je praktikovanie kaligrafickej jógy. Kaligrafická jóga je spojenie 4 holistických ucení. Tai Chi, Qi Kong, Indická jóga, čínska kaligrafia. Je to vhodná technika pre všetkých, ktorí hľadajú cestu k psychohygiene v dôsledku stresu, vysokej psychickej vyťaženosti, či existencii chorôb, ako napríklad:

  • Rieši artritídu, astmu, diabes, migrény,
  • Problémy so spánkom, stres a depresu, syndrómom vyhorenia,
  • Vysoký krvný tlak, problémy s chrbticou, zranenia pohybového aparátu, poškodených nervov, šliach a väzov a pooperačných tráum.

Na workshope v čase od 9,00 do 14,00 hod si budete mať možnosť sami vyskúšať učinky a pocity tejto techniky na sebe. Iba to, čo človek sám vyskúša mu dá nielen informáciu, ale vlastný pocit, emóciu, ktorý si zapisuje vo svojom vnútri a posilňuje tak svoju vieru a presvedčenie. Je to technika, ktorou sa jej zakladateľ Majster Yang podelil o znalosti o produkcii energie, rovnováhe jin/jang, zdraví a dlhovekosti. Cvičenia budú v dvoch blokoch po 1,5 hodine a medzitým v kruhu si posedíme pri čajíku, kávičke, ak prinesiete zdravý koláčik (tak doplníme aj cukorJ) a v cene je obed po cvičení. Obed je vegetariánsky.

Cena pre členov klubu 15 EUR (v cene je obed, kávička, alebo čajík)

Cena pre hostí klubu 20 EUR (v cene je obed, kávička, alebo čajík)

Registrácia na telefónnom čísle 0905345888, alebo e-mail recepcia@lighthouseclub.sk, alebo priamo do reistračnej knihy na recepcii klubu.

Vedeli ste? Hlava človeka je:

  • Nie nadarmo sa mozog zvykne prirovnávať k supervýkonnému počítaču – obsahuje viac ako 100 miliárd neurónov. Jediný neurón môže prostredníctvom výbežkov komunikovať s tisíckami ďalších neurónov.
  • Mozog neprestáva pracovať ani na okamih počas celého nášho života, váži v priemere okolo 1,5 kg a zhruba zo 70 percent jeho objemu tvorí voda. Farba mozgu je v podstate červená.
  • V mozgu prebieha každú milisekundu asi 1000 výpočtov, za 50 milisekúnd vraj dokážeme spracovať obraz a za 40 milisekúnd rozpoznáme tvár. Podľa odborníkov vraj iba na to, aby sme dokázali vzpriamene stáť, prebehne v mozgu asi 3000 výpočtov.
  • Mozog spotrebuje asi pätinu kyslíka, ktorý dýchame a na svoju činnosť potrebuje až 20 percent objemu krvi.
  • Počas noci sa nám prisnia asi tri sny a vo veku 10 rokov máme odsnívaných okolo 13 350 snov. Každú noc absolvujeme niekoľko snových cyklov, sny sa nám snívajú, keď je mozog najaktívnejší.
  • Prespíme asi 26,5 roka svojho života a snením strávime asi šesť rokov svojho života.
  • Našu inteligenciu neurčuje veľkosť mozgu ani počet neurónov. Napríklad mozog Einsteina bol o niečo menší, ako je priemer. Dôležitý je počet spojení – synáps medzi mozgovými bunkami. V priemere sa u každého z nás vyvinie 100 miliónov synáps.

Cvičenia jógy už dlhodobo patria k tým technikám, pomocou ktorých dokáže vypnúť tento “superpočítač” a nežiť život iba “hlavou”, ale dokáže sa napojiť na svoje srdce a “pozrieť sa do svojho vnútra”.

Veľmi sa na Vás teším, Martina

Leave your thought