Spomienky a zážitky z cesty na Sardíniu

Milí priatelia,

cesta na Sardíniu je za nami. Každý z nás si odnáša to svoje. Bolo nás celkom 28.  Veľmi som chcela zorganizovať pobyt pri mori so skupinkou priateľov a užiť si voľné chvíle plné slnka, piesku a mora. A tento sen sa mi splnil. Dokonca aj Sardíniu som túžila navštíviť už od roku 2000, kedy som sa vracala z Korziky a zaľúbila som sa do krásy tohto ostrova. Vraj Sardínia je jej plážami podobná.

Pobyt začal veľmi seriózne. Na letisku sa stretlo niekoľko skupiniek. Mnohí sme sa navzájom nepoznali a pozorne sme sledovali akí ľudia nám budú robiť spoločnosť najbližších sedem dní. Cesta lietadlom bola príjemná, až na malé turbulencie… Jeden z nás to trefne komentoval ako prejazd ležiacim policajtom…:) Pri pristávaní to s nami trošku hádzalo, ale nakoniec všetko dobre dopadlo.

Privítal nás vietor a veľmi odmeraný šofér autobusu. Keď sme prišli do rezortu, k vetru sa pridal dokonca dážď. Vykladali sme nákupy potravín a batožinu a už za tmy sme sa ubytovávali v malých domčekoch golfového rezortu, ktorý  sa na najbližší týždeň stal naším domovom.

Ako ťažšie sa to však začínalo, tak sa pomaly rozjasnievalo. Každá ďalšia minúta od nového rána prinášala iba to pekné. Ranné východy slnka, ranné kúpanie, ranná joga a dýchanie morského vzduchu na pláži, ranná kávička a teplé croisanty, slnenie a kúpanie na rôznych plážach, večerné meditácie plné spevu a tanca, čítanie tarotu od Osha… Výlet na ostrovy La Magdalena, návšteva Nuragu, rituál jesennej rovnodennosti, oslava narodenín a rozlúčková party… To všetko bolo. Nič nebolo naplánované a aj tak sa to všetko stalo. A popri tom to najdôležitejšie. Všetci sme sa spoznali, smiali, radovali, užívali si a oddychovali. Spoznali sme nielen mená tých druhých, ale aj ich životné príbehy. Častokrát veľmi hlboko skryté. Otvorenie cez slzy sa stalo nejedenkrát.

Vzťahy dôvery a priateľstva sú asi to najcennejšie, čo si odnášame. Každý vzťah má inú hĺbku a inú kvalitu. A to robilo našu skupinu farebnou a zaujímavou.

Veľmi vám všetkým ďakujem a vážim si dôveru, ktorú ste mi účasťou na tomto pobyte prejavili.

Pridávam fotografie, ktoré sa mi podarilo zozbierať, aby ste mohli na tento pobyt zaspomínať.

S úctou a láskou

Martina

Leave your thought