fbpx

Program na elimináciu stresu

Stres pociťujeme v určitej miere všetci. Môže sa prejaviť v rôznych oblastiach:

Vzťahy a rodinné problémy
Finančné starosti
Úzkosť a obavy vyplývajúce zo zamestnania
Osobné zdravotné problémy

V skutočnosti pôvodcov stresu oveľa, oveľa viac. Nevošli by sa snáď ani na jednu stranu. Unavené oči, stuhnutý krk,  bolesti dolnej časti chrbtice, pocity prílišného tepla alebo naopak chladu, vyčerpanie, tlaky týkajúce sa termínov, detí …… zoznam by mohol pokračovať ďalej a ďalej.

Keď telo reaguje extrémne citlivo na podnety okolia, nevyhnutným dôsledkom je stres.  Zastavte sa na chvíľku a zamyslite sa nad tým, aké obrovské množstvo vonkajších podnetov na nás ako na ľudské systémy vyvíja tlak. Napríklad, unavené oči môžu byť z neustáleho pozerania na obrazovku počítača, z dlhého štúdia kníh, sledovania stupídnych programov v televízii, alebo z dlhého šoférovania a sledovania situácie na ceste… Jednoducho povedané, stres znamená pocit, že sa telu niečo nepáči.  A ako sa zbaviť toho, čo nám nerobí dobre, čo sa telu „nepáči“ ?

Nie je to len o zmene postoja samotného. Čo sa týka psychiky, ide o zmenu názorov a pohľadov na veci  tak, aby boli viac pozitívne. Čo sa týka fyzickej stránky veci, ide o zmenu dýchania a zvýšenie hladiny kyslíka a zlepšenie krvného obehu.

Systém kaligrafického zdravia má špeciálne metódy a techniky, ktoré sú určené na riešenie problémov so stresom a to najmä v neúprosnom svete biznisu.

Stres negatívne ovplyvňuje najmä mozog. Ak sme v strese, krvný obeh nefunguje ako má a prísun kyslíka do mozgu je znížený. V týchto podmienkach sa mozgové bunky zhlukujú a schopnosť urobiť jasné rozhodnutie je znížená. Ak sú ľudia pod stresom, skutočne ľahko môžu urobiť hlúpe rozhodnutia. Stres takisto ohrozuje imunitný systém. Aj tu platí, že bunky krvného obehu sa zhlukujú a ľudský organizmus má menej kyslíka. Takisto energetické kanály v tele sú zablokované.

S využitím znalostí  starovekej čínskej medicíny pracujeme s telom a dokážeme tieto kanály odblokovať. Takisto vieme upraviť nesprávne dýchanie,  čo pozitívne ovplyvní príjem kyslíka. Kombinácia týchto dvoch systémov, v súlade s 3D pohybom, dokáže zlepšiť celkovú funkciu buniek. Okrem toho systém kaligrafického zdravia dokáže pracovať so všetkými jednotlivými bunkami a týmto spôsobom podporuje zdravé imunitné funkcie.  Môžeme pracovať buď individuálne s jednotlivcom alebo so skupinou, na zlepšenie celkového pohľadu na svoju prácu a zamestnanie.  Ak jednotlivci či skupiny  bojujú a nezvládajú svoju situáciu, kaligrafické zdravie dokáže zmeniť tieto negatívne pocity na pozitívne a pokojnejšie postoje.

 

PROGRAM