Satsang 9.1.2019 o 18 hod.

Milí priatelia,

 

Pre mňa sa MANTRA stala intuitívnou motlitbou zo srdca. Spevom a hlasom srdca som zo svojej hĺbky komunikovala bolesť, radosť, šťastie, smútok, pokoj….pretože všetko sa učím prijímať v plnej sile. Nikdy som nebola najskôr učením vedená k pochopeniu mantier cez vedomosti. Slová a ich naspievanie som si vyberala intuitívne, ako som cítila, že to potrebujem. Nerozhodovalo, či je hinduistická, spiritistická, budhistická, kresťanská. Nerozhodoval jazyk – sanskrit, tibetčtina, angičtina, slovenčina. Srdce vyberalo, ako som to potrebovala. Nič som nemala diktované. MANTRA (motlitba) prišla zvnútra. Pochopenie významu mantier prišlo následne.

MANTRA nie je jediná cesta k učeniu sa prijímať, k súcitu, k nesebeckému správaniu. Z našej kultúry je nám bližšia motlitba ako odriekané slovo. Je úplne jedno, akú cestu volíme, ak je to cesta srdca a nie odriekanie naučeného a neprecíteného, stáva sa mostom k pravde, lebo stojí na láske. Vibračný účinok mantry, ako spievanej motlitby, rozvibruje naše telo vo vnútri, až máte chuť vnútri tancovať, radujete sa, ste šťastní. Prichádza to všetko zvnútra. Pri speve sa najskôr napájam na seba, a z tohoto spojenia splýva môj hlas s ostatnými hlasmi. Som súčasťou niečoho, čo ma presahuje. Ak hľadáte svoju cestu, prídite a vyskúšajte a nechajte prehovoriť vaše podvedomie, ako sa budete cítiť. Možno je to vaše a možno nie. Odpoveď máte vo vnútri iba vy. Prečo?

Hlava je vraj 5000 krát magneticky a 100000 krát elektricky slabšia ako srdce. Preto i účinok viery z hlavy a zo srdca majú odlišný účinok. Zväčša choroby, dizharmónia, problémy vo vzťahoch a podobne nás smerujú k tomu, ísť hlbšie do srdca, hlbšie precítiť a poznať iný rozmer seba samých. Spoznať väčšiu pravdu o sebe. A týmto poznaním otvoriť srdce a prijať, odpustiť, zmeniť to, čo je príčinou nespavosti, choroby, emocionálnej dizharmónie a podobne. Vedú nás do väčšej hĺbky viery v seba samého. A z tejto hĺbky do rovnako silnej viery smerom von. Tento špirálový proces nahor je nekonečný.

Satsang je stretnutie ľudí, ktorých práve spev mantier upokojí, dodá im nádej a súcit, rozveselí ich, spojí, ukáže poznanie, zharmonizuje… Spevom mantier  v sebe precítime spievané slová boha, mieru, pokoja, vďaky, lásky, svetla….a veľa iného, o čom sú. Stará múdrosť hovorí: “Bože daj mi odvahu zmeniť to, čo zmeniť môžem a silu prijať to, čo zmeniť nemôžem. Daj mi bože múdrosť rozoznať jedno od druhého v správnu chvíľu.” Mantry sú možnou súčasťou na ceste k tejto odvahe, sile i múdrosti.

Satsang v Lighthouseclube je o uvoľnení, spočinutí v sebe, počúvaní hlasu srdca, jednoduchosti, zániku potreby byť niekým.

Aký bude satsang 9.1.2019? Dve slová: Budhistické mantry. Otvoríme si okno k učeniu, ktoré nie je náboženstvom, nemá boha a nečaká, že príde spasiteľ, ktorý spasí duše. Je to učenie, ktoré vedie človeka po ceste sebaspoznania k trvalej vnútornej zmene byť lepším človekom. Učením, ktoré odkrýva poznanie, ako môže každý človek spasiť svoju dušu sám. Svoje skúšky za nás totiž nikto neurobí a nikto nás z nich nevykúpi. Máme však možnosť ich opakovať, práve vďaka láske. Je to aktívny prístup a v súčasnej dobe práve táto  kvalita budhistického učenia je vysoko cenená. Vybrala som mantry naspievané Devou Premal a budhistickými mnísmi.

Registrácia na čísle 0903593777 formou SMS. Vstupné 9 eur. V cene je občerstvenie pre registrovaných.

S úctou a láskou

Martina

Leave your thought