fbpx

Mantra – Sounds into silence

Mantra – Sounds into silence

Povzbudivý celovečerný dokumentárny film objavujúci vzostup nového hudobno sociálneho fenoménu – spoločného spievania.

Liečenie a pocit vnútorného pokoja ktorý sa dostavuje pri spoločnom spievaní mantier. Je to film v ktorom zdieľajú svoj pohľad ľudia, ktorý nepovažujú spiritualitu za náboženstvo. O ľuďoch, ktorí sú schopní sa napojiť na svoje vnútorné ja a zároveň sa prepájať s ostatnými.

Ako sa rozvíjajú príbehy účinkujúcich o ich prepojení na hudbu, stretávame sa vo filme s hudobníkmi, ktorí ich inšpirovali a pomohli. Prostredníctvom týchto príbehov zistíme, ako sa umelci dostali k mantrám a kirtanu a ako rokmi zmenili aj ich životy.

Ako zistíme vo filme, spoločné spievanie má merateľný a jasný účinok na náš mozog a celkový zdravotný stav – čo vo filme potvrdzujú ľudia z mnohých kútov sveta a úplne odlišných kultúr.

Dokument prináša zábery z intímnych, ale aj obrovských koncertov a tak odlišných miest, ako Bombaj, Moska, Madrid. Tvorcovia jasne dokazujú, ako sa tento fenomén stáva globálnym.

Film navštívil Barcelonu, Korfu, Joshua Tree v Kalifornii, Nepál, New York, Normandiu, San Francisko, Wasington DC a uvidíte v ňom ukážky hudby a tvorby Deva Premal & Miten with Manose, Krishna Das, Snatam Kaur, Jai Uttal, MC Yogi, Dave Stringer, Lama Gyurme & Jean-Philippe Rykiel, C.C. White, Mirabai Ceiba, Gaura Vani, Nina Rao, Charlie Braun & iní…

* pre tých, čo nevedia, čo je kirtan: je to interaktívna forma spoločného spevu, ktorej popularita v západnej spoločnosti enormne rastie v dôsledku uvedomenia si jej povzbudivých, povznášajúcich a hlavne liečivých účinkov. Kirtan v žiadnom prípade nie je náboženská záležitosť, mnohí ho však považujú za spirituálny. Na podujatí spievania Kirtanu sa búrajú hranice medzi divákmi a hudobníkmi. Diváci zohrávajú významnú úlohu prostredníctvom aktívnej reakcie na výzvy hudobníka. Stal sa tak populárnym, že mnohí umelci získali v tejto kategórii ceny Grammy.