Metóda CESTA – skutočné uzdravenie a sloboda 3.10. 2017 o 19.00

Milí priatelia,

sme veľmi radi, že v Lighthouse clube budeme môcť privítať Vlastimila Feinera, terapeuta metódy Cesta a organizátora seminárov Cesta od Brandon Bays na Slovensku.

Jeho prednáška, ktorá sa uskutoční 3.10. 2017 o 19.00 hod.  bude venovaná najmä týmto témam:

– vplyv potlačených emócii na zdravie a život
– choroba – vrchol ľadovca
– život bez strachu- strachy, odkiaľ prichádzajú a ako sa k nim postaviť

O metóde

Metóda CESTA sa v súčasnosti považuje za jednu z najúčinnejších alternatívnych metód liečenia tela a mysle a využíva sa už vo viac ako 40 krajinách sveta. Je to uznávaná metóda, ktorú v Holandsku preplácajú zdravotné poisťovne, používa sa pri liečbe syndrómu vyhorenia, používajú ju lekári a psychológovia na celom svete, v centrách liečby rakoviny, závislostí, pri problémoch so stravovaním, obezite, anorexii, v centrách alternatívnej medicíny, vo väzniciach, vo firmách ako nástroj vedomého couchingu manažmentu, v Kanade sa školí na ministerstve spravodlivosti, v Izraeli sa vyučuje na Ministerstve školstva, v Indii sa liečia deti v sirotincoch z tráum kvôli ktorým nemôžu zavrieť oči v noci, v Afrike, Kanade a Austrálii sa využíva hojne pri pomoci domorodému obyvateľstvu, atď. A samozrejme a to hlavne využívajú ju bežní ľudia na pomoc sebe a blízkym s problémami ktoré život prináša. Aj toto svedčí o mnohostrannom využití tejto jedinečnej metódy.

Cesta bola objavená svetovo uznávanou expertkou na liečbu tela a mysle, úspešnou autorkou v tejto oblasti Brandon Bays.

brandon-1V roku 1992 jej bol diagnostikovaný tumor na maternici. Brandon mala mnohé znalosti a silnú vieru v prírodnú medicínu a holistickú liečbu. Využila všetko čo vedela o výžive, liečbe bylín, kineziológii, relaxáciach, riadených vizualizáciach, psychoneurologickej imunológii, neurolingvistickom programovaní, akupresúre a iridológii. A išla ešte oveľa ďalej, hlbšie. Brandon intuitívne načúvala múdrosti svojho tela a k prekvapeniu svojich doktorov sa kompletne vyliečila za necelých sedem týždňov. Bez absolvovania operácií a bez používania akýchkoľvek liekov. Na základe svojej vlastnej skúsenosti vyvinula metódu Cesta.

Cesta je výsledkom neutíchajúcej práce Brandon na samej sebe, vychádza z vlastnej skúsenosti a pozorovaní, neustále vyvíja nové nástroje a objavuje nové možnosti. Pôvodnú prácu rozvinula do podoby v ktorej ovplyvňuje všetky oblasti života.

Základy metóde Cesta boli položené na znalostiach a štúdiách známeho endokrinológa Dr.Deepak Chopra (úspešný autor viac ako 50tich kníh, medzi inými Sedem duchovných zákonov úspechu) a renomovanej molekulárnej biologičky  doktorky Candace Pertovej (predstavenej vo filme “What The Bleep Do We Know?” a autorky knižky „Emočné molekuly”), ktorá pri mnohých príležitostiach hovorila na pôde amerického Kongresu o svojich neuveriteľných objavoch a o vplyve, ktorý majú potláčané spomienky na naše bunky. Jednoznačne dokázala, že kedykoľvek prežívame prudkú, silnú emóciu, ktorú potlačíme, alebo uzavrieme, dochádza v tele ku špecifickým chemickým zmenám. Tieto zmeny môžu ovplyvniť bunečné receptory, čím príde k zablokovaniu vzájomnej komunikácie týchto a ostatných buniek v tele. Ak tieto zablokované bunky ostanú zablokované dlhšiu dobu, existuje zvýšené riziko, že v prípade vzniku choroby sa táto choroba prejaví práve na mieste, kde sa nachádzajú zablokované receptory.

Z Cesty sa následne stala silná zmes jedinečných nástrojov a jasného zistenia, že ľudský potenciál nemá hraníc.
Bežní ľudia, bez ohľadu na vzdelanie, pohlavie, pôvod, národnosť, kultúru alebo vek používajú Cestu aby úplne zmenili svoj život.

Ste pripravení na skutočnú zmenu, slobodu? Odpovedajte si na nasledovné otázky:

•    cítite v živote strach, obavy alebo stres spôsobený prácou, rodinou alebo zdravotným stavom?
•    zasiahol vás mentálny alebo fyzický zdravotný problém?
•    túžite po väčšom naplnení vo vzťahoch?
•    obmedzujú vás pretrvávajúca demotivácia, únava, slabosť alebo depresia?
•    odkladáte činnosti a povinnosti, bojujete s nerozhodnosťou, aj vtedy, keď na tom veľmi záleží?
•    cítite sa v živote “zaseknutí”, akoby ste nevedeli ktorým smerom ísť a ako z toho von?
•    aj veci zdanlivo bežné alebo osoby veľmi blízke vo vás dokážu vyvolať hnev a zúrivosť?
•    zaujíma vás objaviť svoj vlastný skutočný potenciál, svoju životnú cestu? Vo všeobecnosti spokojní so životom, no s trochou viac energie, zanietenosti, času by ste boli schopní žiť život k úplnej spokojnosti?
•    máte svoje životné ciele a vízie, no neviete ako sa k nim dopracovať?

Kto používa metódu CESTA?

Využitie metódy CESTA je veľmi široké. Na semináre chodia ľudia, ktorí vnímajú, že chcú svoj život posunúť o krok ďalej, o krok bližšie k šťastiu, k radosti, naplnenosti, k sebe samému. Niektorí ľudia majú fyzické problémy a ťažkosti ako sú chronická únava, nádory, rakovina, artritída, chronické bolesti chrbta. Majú problémy so spánkom, depresie alebo sa cítia apatickí či letargickí. Iní prichádzajú s emocionálnymi problémami ako sú návaly zlosti alebo precitlivenosť na kritiku či nízke sebavedomie. Ďalší zasa prichádzajú preto, lebo sa boja vystupovať na verejnosti, trápi ich opakujúce sa odkladanie úloh na neskôr, obavy či stres. Sú ľudia, ktorí k nám prichádzajú, pretože majú problém s fajčením, alkoholom alebo s drogami. Pre mnohých je zase dôvod to, že sa nedokážu vyrovnať s hlbokým žiaľom či stratou blízkej osoby, alebo majú nejaký problém v sexuálnej oblasti, ktorý narúša ich intímny život alebo majú problém s počatím potomka.

Veľká časť účastníkov seminárov  alebo individuálnych terapií sú ľudia, ktorí cítia, že sú schopní dosiahnuť veľké veci, no niečo im v tom bráni, akoby sa skrývali v nejakej ulite, z ktorej nedokážu vyjsť a dosahovať hojnosť a úspech, ktoré si zaslúžia. Vnímajú, že sa v nich skrýva potenciál, ktorý nevedia prejaviť a pretaviť na úspech. Ďalšia početná skupina ľudí, ktorí vyskúšajú metódu Cesta, sú ľudia, ktorí svoj život celkom dobre zvládajú, sú zdraví, úspešní a život ich napĺňa. A pritom vnímajú, že existuje priestor na zlepšenie, že človek môže stále rásť a učiť sa. Úspech vyvoláva ďalší úspech a preto si uvedomujú, že musia rásť.

Preto aj tí najúspešnejší ľudia často prichádzajú na semináre  alebo na  individuálne terapie Cesty, aby si raz za čas urobili akési „veľké upratovanie”, aby získali ešte väčšiu slobodu, cítili sa živší a zdravší, vo vzťahoch, v práci alebo vo svojom vnútri.  Prichádzajú aby boli ešte úspešnejší.

V prípade záujmu o prednášku je potrebná registrácia mailom na terapie@lighthouseclub.sk alebo na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne formou SMS na čísle 0903 593 777. Prednáška bude pre členov klubu zdarma, pre ostatných 7 EUR.

Leave your thought