Konferencia Táni Havlíčkovej OCTO CODES FORUM ORBS -Móda duše – očami Martiny

Milí priatelia,

keď píšem tieto riadky, cítim slzy dojatia, radosť a šťastie. Moja duša tancuje, plesá. Nádherný deň, ktorý som si podarovala, znásobil vo mne vďačnosť za pochopenie. Táňa dokázala pre mňa až nemožné! Žena, ktorá v 56 rokoch svojho života nabrala odvahu a začala žiť to, čo dlho v sebe cítila ako poslanie.

Jej osem kódov (alebo ako to mnohí poznáte z knihy, či seminárov) technika Móda duše je ozaj hlboká. I keď Táňa je módnou návrhárkou, vníma a vždy vnímala šaty ako komunikáciu duše s vonkajším svetom. Iba ak naše oblečenie ladí s energiou duše, tak nás ľudia vnímajú správne, veria nám, lebo sme napojené na svoje vnútro. Darí sa nám a celý vesmír nám pomáha. Ak sa nám nedarí, tak nie sme v súlade samé so sebou. Ja sama som vďaka tejto technike pochopila dlho skrytú pravdu o sebe a stále ju neviem úplne prijať. Neviem úplne prijať samú seba v mojej skutočnej energii, i keď celý život o nej snívam. Stále pochybujem. Dlhé roky hrania iných rolí sa podpísali. Akoby som si stále nevedela tú moju pravdu dopriať.

Každý štýl bol prezentovaný nielen šatami, ale hlavne opisom energie vo vzťahoch, vo výchove, v práci, pri zábave. Ako sa daná žena prejavuje, čo cíti… Predvádzajúce dámy neboli  modelkami s ideálnymi mierami. Boli to ženy, skutočné, ako my – jedny z nás. Každá z nich rozprávala svoj príbeh o tom ako dlho sa hľadala, s akým strachom sa prijímala a ako sa jej zmenil život nielen zmenou oblečenia, ale najmä tým, že prijala energiu, ktorá jej patrí a pri ktorej žiari. Boli tam športovkyne, ležérne, hviezdy, rebelky, romantičky, elegantné, okázalé, avantgardné.

Všetky štýly, všetky energie. Bolo to krásne, pestré, úprimné, pravdivé, smutné, radostné, smiešne, zábavné. Bol to úžasný kokteil toho, čo ženy dokážu svetu ponúknuť. No hlboko ma dojalo to, ako ženy, poznajúc nielen svoju energiu, ale aj energiu tých ostatných, s rešpektom pristupovali nielen k sebe, ale aj k tým ďalším.

Rešpekt, úcta, hodnota. To boli hlavné motívy dňa. Každej z vás prajem možnosť prísť aspoň na krátko do kontaktu s touto metódou. Je to kľúč, ktorý dokáže otvoriť asi každú ženu. Ani jedna z nás nezostala pri rozhovore bez záujmu. Mnohé z vás si knihu už kúpilo a verím, že ďalšie stretnutie v klube so žiačkou Táni Havlíčkovej Andrejkou Molnárovou nás všetky poteší.

S úctou a láskou

Martina

PS. Na večer som dostala chuť na pesničku Majka Spirita – perfektne vystihuje tému konferencie a jej hĺbku

Majk_Spirit_I_am_the_one

 

 

Leave your thought