Koncert Ajeet Kaur 22.3.2019 a Satsang 6.2.2019. Čo majú pre mňa spoločné?

Milí priatelia,

koncert Ajeet Kaur 22.3.2019 bude pre mňa veľkým darčekom. Táto mladá speváčka z Írska zasiala vo mne silný pokoj a mier v čase mojich pochybností. Jej pieseň Peace, Ong Namo spustili emočné liečenie cestou pokoja. Skutočný poklad som našla v jej CD liečenia. 3 mantry, z ktorých 2 mantry budeme spievať aj na Satsangu v stredu sa dostali hlbšie. Ak hovoríme o psychosomatike, návšteve lekárov (psychológov), zmene myslenia…..hovoriť mi nestačilo. Hovorením sa nič nezmenilo. Iba moje nové myšlienky, slová a činy zmenili moju vnútornú vibráciu. A práve cestou k mojej mysli, previbrovania myšlienok a tým aj pocitov o sebe samej, boli mantry liečenia Ajeet Kaur.

Mantra liečenia Om Triambakam, o ktorej hovorím, naspievalo veľa interpretov, ale najviac sa ma dotkla jej verzia. Čo o tejto mantre napísala DEVA PREMAL vo svojej knihe?

Táto mantra je známa ako MAHA MRYTIUMJAVA – ako „veľká mantra, ktorá víťazí nad smrťou“. Patrí medzi najsilnejšie  liečivé mantry. Vo svete mantier stojí vedno s mantrou GAYATRI na najvyššom mieste. Shiva to zverejnil v Rigvéde, aby podporil liečbu, umožnil nám nahliadnuť do nášho strachu zo smrti a pomohol nám ho prekonať: strach zo smrti. Spievajme túto mantru, keď potrebujeme liečbu, otvorme sa každej vibrácii, ktorá umožní cestu k zdraviu a blaženosti či pohode. 
BUĎ OTVORENÝ PRE RÔZNE SPÔSOBY, KTORÝMI NÁS MANTRA LIEČI 

Ako pri všetkých mantrách a modlitbách, aj tu je kľúčom to, že zostaneme otvorení pre rôzne metódy, v ktorých nás mantra podporuje a pomáha nám. Keď sa napríklad pohrúžime do praxe OM TRIAMBAKAM, zbadáme, že sme vedení smerom k určitej liečebnej metóde, alebo k určitému liečiteľovi či lekárovi – to je záhadný proces. Tiež sa môže stať, že opakovaním tejto mantry „to, čo nikdy nezomiera“ prekonáme náš strach zo smrti.  S tým ide ruka v ruke hlboký pokoj a uvoľnenie a tie sú veľmi účinným liečebným prostriedkom. Spievanie tejto mantry ide súbežne s užívaním medicíny alebo s liečbou. Zistíš, že účinok oboch sa výrazne zvýšil. Zvuk má vlastnosti, ktoré sú schopné liečivé vibrácie trvalo sprevádzať do nášho vedomia a nášho tela. Poznáme lekárov a liečiteľov, ktorí túto mantru vyzývajú, aby vstúpila do spojenia s božstvom, lebo bez božskej vôle nie je možné žiadne liečenie.

Ak poznáš človeka, ktorý potrebuje liečbu, môžeš naňho nasmerovať energiu mantry MAHA – MRITYUNJAYA.

O význame tejto mantry nám podal vysvetlenie Satish Kumar, bývalý jainistický mních a aktivista

 OM  TRIAMBAKAM  YAJAMAHE   SUGANDHIM  PUSTHI  VARDHANAM znamená: Ak naše vízie realizujeme prostredníctvom tretieho oka, dokážeme ich vidieť a šírime nádhernú vôňu, prípadne vibrácie. Tým, že vyžarujeme túto lásku, pritiahneme si milosť a životodárnu energiu. 

URVAR UKAMIVA BANDHANAN znamená: práve tak ako uhorka sa uvoľní zo svojho výhonku. To sa vzťahuje na okamih, v ktorom sme tak zrelí, a na takej úrovni vývoja, že sa dokážeme uvoľniť zo zovretia strachu zo smrti. 

MRITYOR znamená smrť  MUKSHEEYA znamená slobodu a MAMRITAT znamená: realizácia večného života, realizácia nesmrteľnosti. 

Keď spievame túto mantru, oslobodíme sa od mylnej predstavy, že život a smrť sú dve oddelené veci: my poznáme len večnú prírodu duše. 

Keďže sa s touto mantrou nachádzame v ríši zdravia a liečenia, je to v našich očiach dobrý moment, aby som sa s tebou podelil o pár vecí, ktoré nám v našom kočovníckom živote počas posledných desaťročí pomohli, aby sme zostali plní energie. Tak  naštartujme deň.

Takže okrem RA MA SA mantry v stredu, pridáme aj túto krásnu mantru, ktorej účinky vibrácie necháme na sebe precítiť.

Hari Óm Tat Sat

Martina

Leave your thought