Klubový večer Tibetské spievajúce misy s Pavlom – v nedeľu 27.5.

Milí členovia a priatelia klubu,

pripravili sme pre vás ďalšiu členskú akciu – vystúpenie Pavla, hudobníka, ktorý hrá na spievajúce tibetské misy, zvončeky, činely a gongy.

Užijete si zvukový kúpeľ vytvorený na prastarých nástrojoch, ktorých vibrácie vás dostanú do stavu hlbokej meditácie a navodia pocit pokoja a harmónie.

Nenechajte si ujsť tento jedinečný zážitok!

 

Čo sú to spievajúce tibetské misy?

Tibetská misa je veľmi starý tradičný nástroj, obvykle vyrobený zo zliatiny siedmych kovov, reprezentujúcich sedem tradičných astrologických planét.

Pôvod sa dá vystopovať v Nepále alebo Tibete, odkiaľ sa neskôr rozšírila do ostatných krajín juhovýchodnej Ázie ako Čína, Japonsko či India. Misy sa požívali už v polovici 3.tisícročia pr. n. l. k liečeniu ťažkostí fyzického tela a mysle, ale aj k meditáciám.

Zvuk tibetských mís má relaxačný, liečebný a meditačný účinok. Misy vytvárajú vibrácie, ktoré pomáhajú a liečia celý organizmus. Uvoľňujú a odstraňujú stres , harmonizujú čakry, čistia vnímanie a myslenie, podporujú intuíciu… Zvuk tibetských mís má tiež vplyv na mozgovú aktivitu – synchronizuje mozgové vlny a hemisféry a navodzuje kľud.

Misky fungujú ako energetický zosilňovač, ktorý stabilizuje energetické centrá (čakry) a harmonizuje s nimi za účelom dosiahnutia optimálneho vibračného tónu. Jednoducho povedané, spievajúce misky vám pomôžu nastaviť harmóniu medzi telom, mysľou a dušou.

Terapia spievajúcimi tibetskými misami je úžasný spôsob ako pomocou zvuku a vibrácií dosiahnuť konkrétne výsledky a to aj bez použitia fyzickej terapie. Často sa stáva, že pacient počas sedenia zaspí, čo je dobré znamenie hlbokého uvoľnenia. No niekedy je potrebné aby bol pacient pri vedomí a bol schopný povedať terapeutovi aké pocity v ňom vyvolávajú vibrácie, ktoré do neho prenikajú. Pri liečbe môže byť takáto spolupráca veľmi užitočná.

Spievajúce misy sa rozoznievajú rôznymi postupmi

Najčastejšie sa hrá na misy s paličkou – gongom alebo trením o okraj. Ide o  drevenú paličku, najlepšie z tvrdého dreva s plsteným, vlneným, korkovým, filcovým, povrázkovým alebo dreveným zakončením. Mäkké drevo, ale tiež poskytuje niektoré výhody. Veľkosť paličky závisí na veľkosti misy, ale je lepšie si to vyskúšať,  neexistuje na to pravidlo. Vždy je to  otázka pokusov a omylov, jedna palička bude znieť nádherne, iná, podobná, celkom inak. Jedna misa bude lepšie znieť s tvrdšou paličkou, iná zase s mäkšou.

VYPOČUJTE SI UKÁŽKU

Organizačné informácie:
Klubový večer sa uskutoční v nedeľu 27.5. o 19.00 hod. Vstupné pre členov klubu ZDARMA a pre nečlenov 10 EUR.

Registrácia je nutná formou SMS na 0903 593 777, alebo  0918  645 230 alebo emailom na zatkova@lighthouseclub.sk, prípadne na terapie@lighthouseclub.sk. NEVÁHAJTE, maximálny počet účastníkov je 20.

Tešíme sa na vás 🙂

Leave your thought