fbpx

Granátové jablko

Granátové jablko

Granátové jablko

Nie je jablko ako jablko! Do toho granátového si síce nezahryznete, ale vyberiete z neho hotové drahokamy.

Granátové jablká sa dostali do obľuby vďaka vysokému obsahu antioxidantov. To však zďaleka nie je všetko. Obsahujú vitamíny A, B, C, meď, mangán, organické kyseliny, vápnik, fosfor, železo, horčík a množstvo sodíka a draslíka. Táto kombinácia poskytuje hromadu zdraviu prospešných účinkov.

Granátové jablko čistí celé telo, regeneruje krv, upravuje trávenie a bojuje proti starnutiu. Posilňuje obranyschopnosť a znižuje dokonca ukladanie tuku v cievach, čím pomáha zamedzovať srdcovocievnym ochoreniam

Toto ovocie taktiež detoxikuje organizmus, upravuje trávenie, podporuje regeneráciu pokožky a obnovu buniek.

Okrem toho dokáže rozpúšťať žlčníkové a obličkové kamene, hrčky, zvápenatené miesta a malé cysty, napríklad gangliónové. Pôsobí aj protirakovinovo. Sila granátového jablka je v každom šťavnatom zrnku, ktoré pri rozpučení spôsobí hotové zázraky.

Pomáha pri syndróme polycystických vaječníkov, posilňuje počty bielych a červených krviniek, reguluje hladinu cukru v krvi, čím chráni aj žľazy nadobličiek, ktoré následne nevypúšťajú do krvi kortizol. Mozog podporuje v sústredení, pomáha čistiť póry a vlasové folikuly, vyplavuje toxíny, odbúrava nahromadenú kyselinu mliečnu vo svaloch a čistí aj nahromadený ušný maz a minimalizuje tvorbu nového.

Granátové jablko je skvelým bojovníkom proti hypoglykémii, obličkovým a žlčníkovým kameňom, plesniam, mononukleóze, Raynaudovmu syndrómu, autizmu, nádorom aj lymskej borelióze.

Emočne nám pomáha vysporiadať sa s netrpezlivosťou a smeruje nás na cestu sebaovládania, súcitu a trpezlivosti. Pripravuje nás na chaos či neporiadok a učí nás prijať ho, ak chceme vyťažiť čo najviac z príležitostí, ktoré sa nám naskytujú