fbpx

Event Detail

Tanečná módna prehliadka “Dance of soul” 17.11.2018

Milí priatelia,

hudba a vnútorný tanec. To v spojení s dušou. O tom bude módna  kolekcia oblečenia s biobavlny a 100%, ručne maľovaného hodvábu. Zvnútra smerom von ako celok, súlad. Táto kolekcia je môj sen a plním si tvorbou 11 modelov to, čo vzniklo ako myšlienka v mojej mysli v roku 2015. Inšpirovaná módnou návrhárkou Táňou Havlíčkovou a jej “Octocodes”, inšpirovaná cvičením kaligrafického zdravia od majstra ZenHua Yang, a silne túžiaca dať sama sebe dovnútra jemnosť, pozornosť, láskavosť, prúdenie, ľahkosť. To všetko zvučalo potrebou vytvoriť aj navonok rovnakú krásu, akú som precítila vo vnútri. Yoga, meditácie, Tai Chi, Qi kong, intuitívne tance, ženské kruhy,… a rôzne iné aktivity, ktoré napĺňajú môj život, si doslova pýtali otvorené, prúdiace oblečenie, ktorým by som neobliekala telo, ale dušu.

Spolu s módnou návrhárkou Elenkou Rutou zo salónu Marchallé, prináša Lighthouseclub originálnu kolekciu oblečenia na voľnočasové aktivity žien “Dance of soul” –  “Tanec duše”.

Pri jeho tvrobe som v spolupráci  s ďaľšou priateľkou, Andrejkou Molnárovou vytvrila 8 modelov pre tie ženy, ktoré sa poznajú. Poznajú typ svojej energie. Ďaľšie 3 modely sú určené tým, ktoré sa energeticky hľadajú. Dokonca sme sa s Andrejkou rozhodli v Lighthouseclube organizovať workshopy “Dance of Soul”, na ktorých spolu s Andrejkou bude mať každá z vás možnosť nájsť lepšie samú seba, spoznať sa na energetickej úrovni. Ak budete cítiť túto potrebu, workshopy vás hravou formou zavedú do vášho vnútra.

Energia? Spoznať sa na energetickej úrovni? Čo to je? Možno aj to sú otázky, ktoré Vám automaticky vyplávali z mysle, čítajúc tieto riadky. Rezonuje so mnou a nacítila som svoju energiu Yang i Yin. Mužskú i ženskú. Iba ak sú  harmónii, som zdravá. Akonáhle jedna z energií dlhodobo prevažuje, nerovnováha sa prejaví chorobou. Najskôr maličkosťami a ak neriešim, rastie téma zdravia až do momentu, kedy upúta moju pozornosť a pochopím, čo treba zmeniť. Inak povedané, zaradím vyhýbku, a prejdem tam, kam sa duša pýta, lebo to potrebuje.

Čínsky I’Ťing ako životná filozofia, opierajúca sa o rovnávahu energií vo vesmíre, pracuje s trigramami, hexagramami a je veľmi zložitá na komplexné pochopenie pre mňa. V jej začiatku však pracuje s energiou tela, srdca a mysle. Je to trigram. Každá z nás má kombináciu týchto energií na jednotlivých úrovniach rôznu. Napríklad môže byť typ ženy, ktorá má myseľ YANG (aktívna, plánuje, organizuje…), srdce YIN (prijímajúce, jemné, citlivé), telo YANG (silné, výkonné).  Táto žena sa inak prejavuje, inú hudbu počúva, iné cvičenia má rada, iných ľudí a spoločnosť vyhľadáva, ako napríklad žena, vyskladaná z čistej energie YIN : YIN telo (jemné telo, nevyhľadávajúce veľa pohybových aktivít), YIN srdce (citlivé srdce, milujúce veľa hudby a spevu), YIN myseľ (pasívna myseľ, nemá potrebu príliš generovať myšlienky a skôr pozoruje). Tých kombinácií na úrovni trigramu je 8. A každá to v danom momente máme energeticky inak. Túto energetickú rozdielnosť sme do tvorby kolekcie zakomponovali. Ako to máte my? Ale ako to máte naozaj? Nie, ako to žijeme podľa vzorcov, odpozeraných od rodičov, učiteľov, kolegov, priateľov? Aké sme vo vnútri, keď nič nehráme? Keď sa cítime uvoľnene, nenapnuto, slobodne – teda sami sebou? Ak to viete, nájdete svoj model medzi 8 základnými energetickými modelmi. Ak to neviete, môžete si zatiaľ vybrať z 3 univerzálnych modelov, kým sa spoznáte a spojíte s tým, čo naozaj ste a prijmete sa úplne, aj zo všetkými negatívnymi a zápornými vlastnosťami, ktoré dopĺňajú tie pozitívne a kladné. Vtedy nájdete svoj stred. Vtedy budete pravda, Vtedy budete vyrovnané, zdravé, harmonické. Oblečenie je iba prepojením, alebo pre mňa slovo YOGA (spojením) s vonkajším svetom. Kedy spoznanú krásu vnútra spojíte s vonkajším svetom a stanete sa súčasť celku. Ak totiž prijmete v sebe všetko, tak nie je nič, čo vás od celku oddeľuje. Všetko, čo vidíte vonku, máte aj vo vnútri. Oblečenie “Dance of soul” a pohyb v ňom sa stanú tancom vtedy, ak 3 dimenzionálnemu pohybu pripojíte dušu – štvrtú dimenziu. Vtedy prestanete tancovať a stanete sa tancom.

Veľmi Vám prajem zo srdca, aby ste zažívali toto spojenie a splynutie. Nech oblečenie “Dance of Soul” vám na tejto ceste pomáha, odľahčí vaše telo, dodá jemnosť zvonku, inšpiruje vás.

 

S úctou a láskou

Martina Zaťková

Event information

Leave your thought