fbpx

Event Detail

Kino Lighthouseclub premieta: “Mäso je pasé”

Aké by to bolo, keby sa na svete prestalo jesť mäso?

Hoci sme dlhodobo svedkami toho, ako konzumácia mäsa negatívne neprestajne ovplyvňuje stav planéty aj ľudské zdravie a v neposlednom rade ubližuje zvieratám, človek sa ešte nerozlúčil s hamburgrami, steakmi, nugetkami či kotletami.

V Nemecku – kolíske klobások a rezňov – je mäso základnou zložkou jedálnička. Alebo to tak bolo ešte pár rokov dozadu, no ľady sa pohli. Zdravotnícke koncerny a mäsové škandály priviedli verejnosť k diskusiám o etickom aspekte konzumácie mäsa a podiel rastlinnej stravy v rámci stravovania sa zvýšil. Samotní výrobcovia mäsových produktov uviedli na trh vlastné vegánske výrobky, otvorili sa 100 %-ne vegánske supermarket, takmer každá potravinárska firma prišla na trh s vegánskymi alternatívami. Začína takto koniec s mäsom? Približujeme sa novému ponímaniu vzťahu človek-zviera?

Marc Pierschel sa vo filme Mäso je pasé vydáva na cestu za poznaním aké by to bolo, keby sa na svete prestalo jesť mäso a aký by malo toto rozhodnutie dopad na životné prostredie, zvieratá a na samotné ľudstvo. Spozná Esther – Zázračné Prasa – ktoré sa stalo internetovou senzáciou, vedie rozhovory s priekopníkmi vegánskeho hnutia v Nemecku, navštívi prvé výlučne vegetariánske mesto v Indii, na vlastné oči uvidí ako si zachránené zvieratá z farmy užívajú novonájdenú slobodu, objaví vývojárov jedla budúcnosti, ktorí vyrábajú mäso a syr bez pomoci zvierat a ako sa dá zberať “slanina” z oceána… a to zďaleka nie je všetko!

Mäso je pasé odhaľuje skryté následky konzumácie mäsa, skúma možnosti a benefity nenásilného stravovania, a vznáša kritické otázky smerované k budúcemu postaveniu zvierat v spoločnosti.

Kúpiť lístok na premiéru filmu

 

Event information
 Bulharská 37, Trnava
 Eva Kyseláková
 +421917178999
 recepcia@lighthouseclub.sk

Leave your thought