fbpx

Detail podujatia

Slovenská premiéra filmu “Mäso je pasé”

Aké by to bolo, keby sa na svete prestalo jesť mäso?

Hoci sme dlhodobo svedkami toho, ako konzumácia mäsa negatívne neprestajne ovplyvňuje stav planéty aj ľudské zdravie a v neposlednom rade ubližuje zvieratám, človek sa ešte nerozlúčil s hamburgrami, steakmi, nugetkami či kotletami.

V Nemecku – kolíske klobások a rezňov – je mäso základnou zložkou jedálnička. Alebo to tak bolo ešte pár rokov dozadu, no ľady sa pohli. Zdravotnícke koncerny a mäsové škandály priviedli verejnosť k diskusiám o etickom aspekte konzumácie mäsa a podiel rastlinnej stravy v rámci stravovania sa zvýšil. Samotní výrobcovia mäsových produktov uviedli na trh vlastné vegánske výrobky, otvorili sa 100 %-ne vegánske supermarket, takmer každá potravinárska firma prišla na trh s vegánskymi alternatívami. Začína takto koniec s mäsom? Približujeme sa novému ponímaniu vzťahu človek-zviera?

Marc Pierschel sa vo filme Mäso je pasé vydáva na cestu za poznaním aké by to bolo, keby sa na svete prestalo jesť mäso a aký by malo toto rozhodnutie dopad na životné prostredie, zvieratá a na samotné ľudstvo. Spozná Esther – Zázračné Prasa – ktoré sa stalo internetovou senzáciou, vedie rozhovory s priekopníkmi vegánskeho hnutia v Nemecku, navštívi prvé výlučne vegetariánske mesto v Indii, na vlastné oči uvidí ako si zachránené zvieratá z farmy užívajú novonájdenú slobodu, objaví vývojárov jedla budúcnosti, ktorí vyrábajú mäso a syr bez pomoci zvierat a ako sa dá zberať “slanina” z oceána… a to zďaleka nie je všetko!

Mäso je pasé odhaľuje skryté následky konzumácie mäsa, skúma možnosti a benefity nenásilného stravovania, a vznáša kritické otázky smerované k budúcemu postaveniu zvierat v spoločnosti.

Kúpiť lístok na premiéru filmu

 

Event information
 Bulharská 37, Trnava
 Eva Kyseláková
 +421917178999
 recepcia@lighthouseclub.sk

Zanechajte nám svoje myšlienky