fbpx

Event Detail

Prepremiéra filmu MANTRA 11.11.2018 o 17 hod s hosťom Petrou Humeňanskou

Milí priatelia,

MANTRA – slovo milované, nenávidené, prijímané i odsudzované. Zväčša sa bojíme toho, o čom nič nevieme. Slovo mantra v preklade sa môže vyložiť ako MAN (MYSEĽ) – TRA (SLOBODNÁ). Mantra v najstaršom jazyku (sanskrit) znamená niečo, ako psychohygiena (očista mysle). Západná kultúra má veľa psychológov, psychiatrov. Iba málo skutočne tých, ktorí vedia reálne pomôcť pacientovi bez tabletiek. Ak totiž myseľ získa nad telom a srdcom takú dominanciu, že prestávame byť sami sebou a ťahá nás do deštrukčných myšlienok, alebo myšlienok, kedy ulietavame od reality, nestačí sa rozprávať. Rozprávaním zo psychológom, a aj pochopením, čo nám chce povedať, nedokážeme zmeniť naše podvedomie, návyky tela, ktoré pri vzniku situácie, nás svojou silou ťahá opäť do rovnakej reakcie. Naša pamäť totiž nesídli iba v mozgu. Naša pamäť, naša inteligencia (inak povedané – zapísaná životná skúsenosť), je v membráne každej bunky nášho tela. Naše telo má 3-5 triliónov buniek. Tak veľkú pamäť máme. Ako chceme rozhovormi niečo zmeniť? Ako chceme svoj zápis zmeniť iba cez myseľ? Ako chceme zmeniť to, čo sme precítili srdcom na úrovni každej bunky tým, že sa mozgom o tom porozprávame a pochopíme? Veď to už je samé o sebe hlúposť a nemožné. Treba telu pomôcť sa očistiť od týchto skúseností. Krásne o tom píše Bruce Lipton, americký mikrobiológ a tiež na youtube je množstvo videí o epigenetike. Nie však o tom je moja pozvánka na predpremiéru filmu. Ak chceme zmeniť seba, pustiť úzkosti, depresie, nespavosť, obavy…, treba hľadať, ako to u vás zaberá.

Spev mantier je jedna z možností. Práve film MANTRA, ktorý spracovala známam dokumentaristka GEORGIA WYSS prináša objasnenie toho, na čo západná kultúra hľadá “liek”. Nie ten farmaceutický, ale ten ľudský – liek pre srdce, liek pre dušu. Ak totiž hudba je hlasom srdca a srdce je silnejšie ako myseľ, tak to je správna cesta. Čokoľvek, kde zapájam srdce, lieči aj myseľ a telo. Mantry sú zvukom zoskupení hlások a rozvibrovávajú energetické kanály v tele. Ak zotrváme vo vnútri, vieme sami na svojom tele vyskúšať, či píšem pravdu.  Zaspievajte z brucha hlásku “A” a zspievajte z brucha hlásku “Hm”. V ktorej časti tela ich cítite? Sú rovnaké, alebo odlišné? A tak fungujú mantry. Prinášajú vnútorný pokoj, uvoľnenie, a z toho pocit radosti a šťastia. Nie toho horúceho šťastia, že som si kúpila novú kabelku:)), alebo som skočila z padáku:))). Nie tento typ zábavy. Ale skutočného šťastia zo svojho spojenia zo všetkým. Tá hĺbka, to spočinutie, ten pokoj, tá láska… je tam všetko a stačí prestať chodiť von.

11.11.2018 je mystický dátum. Dátum, kedy do Lighthouseclubu príde hudobný hosť a mladá mantrová speváčka Petra Humeňanská a spolu s ňou si budeme mať možnosť zaspievať mantry.

Ako Petra vníma spev mantier?

Mantry otvárajú bránu k nám samým. Prinášajú nekonečné svetlo do našej duše,tela aj mysle. Pri ich spievaní zažívame jednotu, mier, harmóniu a naše srdce žiari“. Mantry si ma našli krásnym spôsobom, ocitla som sa v ich objatí pred pár rokmi, a keď som ich spievala, cítila som príval vzácnej, upokojujúcej energie.  Úžasné bolo aj to, že ich organizoval už teraz môj manžel. Láska si nás jednoducho nájde nech sme kdekoľvek. Veľmi radi chodievame do Indie, kde som nahrala svoje 1 mantrové CD s názvom Seekingwithin– hľadanie vo vnútri. Venujem sa pravidelnému spievanie mantierBratislave, kdemomentálne aj žijem, vediem hlasové workshopy, kde spájam dych, hlaspohyb, aby sme mohli precítiť jednotu v nás,spolu s manželom Madhukom  organizujeme víkendové workshopy zamerané na jogu a spievanie mantier. Chystám aj 1 slovenské CD s názvom srdce v nás, kde odhaľujem samu seba a vnímanie hudby,ktorá nás všetkých spája. Zo srdca ďakujem, že som bola pozvaná Maťkou Zaťkovou  a srdečne vás pozývam na krásnu udalosť v Lighthouseclube, kde bude predpreméra filmu Mantra a spolu s mojím dobrým kamarátom Mayom Gliganičom zahráme,zaspievame mantry a spoločne vytvoríme liečivý kruh zdieľania,spievania,mantrovania…:)”

Zároveň však máte výnimočnú príležitosť si pozrieť v predpremiére dokumentárny film MANTRA so slovenskými titulkami.

Začíname o 17 hod a koniec sa predpokladá o 21 hod.

Vstupné na miesta na sedenie v kreslách (obmedzený počet 20 miest): 20 eur

Vstupné na miesta na koberci (môžete si priniesť meditačné vankúšiky, alebo sedieť, či ležať na koberci. Obmedzený počet 25 miest): 15 eur

Registrácia je nutná. E-mail: zatkova@lighthouseclub.sk, alebo sms na číslo 0903593777. Uveďte svoje meno a priezvisko a akú formu vstupného si chcete uhradiť. Registrácia je platná po úhrade vstupného na číslo účtu v Tatrabanke: SK 6211000000002940009151 a do poznámky uveďte meno a priezvisko registrovaného. Bez úhrady zvoleného vstupného, registrácia neplatí.

S úctou a láskou

Martina

 

 

Event information

Leave your thought