fbpx

Event Detail

Koncert 3.10.2020 ( bude náhradný termín) “Petra Humeňanská” v objatí motlitieb

Petra Humeňanská s Amar, Madhukom a Mayom Gliganičom
Pozývame ťa na koncert MANTIER do Lighthouse club Trnava
03.10.20 o 18:00.
Prídi a kľudne so sebou prines kamarátku kamaráta, svojich blizkych. Ľudí s ktorými sa cítiš príjemne.
Pri sviečkach vstúpiš do magického kruhu mantier, kde spoločne môžeme vzlietnuť s krídlami ich liečivej zvukovej vibrácie.
Sme veľmi radi, že sa k nám na tento koncert pridáva náš dobrý kamarát, vynikajúci hudobník a muzikoterapeut Mayo Gliganič, ktorý svojim zvukomalebným cítením vnáša hlboký zážitok hraním na klavír, píšťalky, tanpuru, gongy či nástroje z rôznych kútov sveta.
Melódie k mantrám ktoré k Amar prichádzajú su spievané v Sanskrite a krásne ich prepája so slovenským textom pre ich hlbšie porozumenie a ponorenie sa do nich. Každá mantra nás približuje k našej pravej podstate, ktorá je ukrytá hlboko vnútri v nás. Prebúdzajú našu dušu a prehovárajú k nám skrz náš hlas, uši, srdce…ako keď vánok pohládza našu tvár a my sa cítime voľne a slobodne, letíme s krídlami lásky, svetla a krehkého bytia.
Ak ti tvoje srdce šepká – poď sa , započúvať , práve teraz je ta správna chvíľa osláviť život a ponoriť sa do svojho srdca skrz Mantry.
“Man” v sanskrite znamená myseľ a “Tra” znamená oslobodiť sa. Mantry nás teda oslobdzujú od rozptýlení a obmedzení nepokojnej mysle.
Mantry sú živé. Sú sprievodcami duše. Takže keď sa k nim obrátiš, objavia sa a budú ťa bezpodmienečne podporovať.
-Miten-
=================================================
KDE: Lighthouse Club Trnava
KEDY: 03.10.20
ČAS: 18:00
VTUP: 12 eur ================================================
AMAR Petra Sedlákova Humeňanská
Keď spievam, tak dýcham život s jeho radosťou a ľahkosťou. Prvé stretnutie s mantrami bolo pre mňa sprevádzané zvedavosťou ako budú na mňa pôsobiť a veľmi príjemným prekvapením bol pocit, keď som ich počúvala a postupne začala spievať, otvoril sa priestor pre radosť, krásu, pokoj, pocit, kde máte chuť všetkých objať a spoločne sa tešiť zo života 🙂. Očarili ma a prvou najobľúbenejšou sa stala mantra Gayatri. Dookola som ju počúvala a cítila som sa v jej náručí krásne. Keď som zavítala do Indie tak ma inšpirovali natoľko, že som začala k mantrám skladať vlastné melódie a tak isto prepájam sanskrit a slovenský text pre hlbší zážitok. S mantrami sa delím skrz koncerty, hlasové workshopy a tiež pravidelné spievanie mantier.
MADHUKA Majo Sedlák
S mantrami som sa po prvýkrát stretol na mojom dobrodružnom, sebapoznávacom putovaní po Indii. Zapôsoboli na mňa neskutočne nádherným spôsobom, išli priamo do srdca. Pri ich spievaní, ale aj počúvaní som precítil nadhernú energiu a silu. Dostávajú ma do stavu, pri ktorom som napojený na zdroj láskyplnej, vibrujúcej energie a svetla. Osobne ich používam aj pri meditácii na hlbšie ponorenie sa do seba.
Majo Gliganič – muzikoterapeut, hudobník a filozof. Vo svojej práci ako terapeutický nástroj využívam hudbu. Tá je v mojom živote prítomná od mala a hrám na viacerých hudobných nástrojoch ako je klavír, organ, harmónium, píšťaly, či nástroje z rôznych kútov sveta. Venujem sa hudobnej improvizácii, muzikoterapii s deťmi a dospelými a doprevádzam iných umelcov. Hudba pre mňa znamená život, pohyb, dych, rytmus, tlkot srdca, no najmä cestu k najskrytejším miestam duše.
Event information
 Bulharská 37, Trnava
 Martina Zaťková
 +0917178999
 Recepcia@lighthouseclub.sk

Leave your thought