fbpx

Event Detail

Koncert 15.11.2020 ( bude náhradný termín) MAOK, Alexander Sascha, Vladis Leškovský – Vnútorné svety

Toto spojenie vzniklo náhodne a to počas koronakrízy v čase, keď sa všetky kultúrne aktivity presunuli na internet.

Maok v tom čase tiež organizoval koncerty z domáceho štúdia. Jednu zo skladieb si všimol bubeník a perkusionista z Prievidze Vladis Leškovský a následne dohral k nej bicie. Do tretice sa pridal Sascha Cellist, vlastným menom Alexander Sascha Weimer, sibírsky čelista žijúci vo Švajčiarsku, ktorý skladbu obohatil intuitívnymi tónmi violončela.
Traja hudobníci sa rozhodli vydať na krátku šnúru po Českej republike (Brno/Ostrava,) zavítajú aj do Viedne a na Slovensko.
Koncert bude intuitívna improvizácia, ktorá vďaka prítomnosti bubeníka a perkusionistu Vladisa môže prerásť až do bláznivých tanečných rytmov. Na druhej strane Maoková hudba do snov v sprievode zamatových tónov violončela Vás môžu zaviesť do stavu, kde sa Vaša myseľ upokojí a dovolí Vám ponoriť sa do vlastných vnútorných svetov.
Ako sa v konečnom dôsledku vyvinie, bude závisieť od energie a atmosféry prítomného okamihu, takže aj od Vás a vašej momentálnej nálady.
Tešíme sa na Vás

Hudba je pre mňa vyjadrením slobody a lásky

– MAOK

Maok (Martin Tesák) sa narodil 11. mája 1974 v Bratislave. V Európe je známy ako improvizujúci hudobník, spevák, multiinštrumentalista a skladateľ a niekedy sa takíto umelci nazývajú aj “man-orchestra”.
Maok usporadúva svoje vlastné koncerty a vedie hudobné terapie, pretože myslí si, že hudba dokáže uzdravovať a inšpirovať. Píše tiež skladby pre divadelné a tanečné predstavenia a filmy.

Hudbu považuje za neoddeliteľnú súčasť jeho života, rovnako ako najviditeľnejšiu podobu jeho prejavu. Maok je otcom troch detí.

Hudba, ktorú vytvára je snivá, až mysticky ladená, ktorá uzdravuje a inšpiruje. Jeden z jeho kolegov opísal jeho prácu nasledujúcimi slovami: “Maok jednoducho dovoľuje, aby hudba z neho prúdila bez obmedzenia. Bez obmedzenia toku tvorivosti na akékoľvek žánrové hranice. Je otvorený, slobodný, žije a tvorí tu a teraz. “
Hlavným vplyvom na prácu Maoka sú podľa jeho vlastných slov samotná láska a život.

 

Maok & Shakya

PREDOŠLÝ KONCERT SA USKUTOČNIL 17.03.2019
LA BOMBA, BRATISLAVA

ĎALŠÍ HUDOBNÍCI

 

© 2018-2019 Zvuk Duše

Event information

Leave your thought