fbpx

Event Detail

Kino Lighthouseclub premieta 19.10.2020 ( budeme informovať o zmene): “ Mäso je pasé”

Hoci sme dlhodobo svedkami toho, ako konzumácia mäsa negatívne neprestajne ovplyvňuje stav planéty aj ľudské zdravie a v neposlednom rade ubližuje zvieratám, človek sa ešte nerozlúčil s hamburgrami, steakmi, nugetkami či kotletami.

V Nemecku – kolíske klobások a rezňov – je mäso základnou zložkou jedálnička. Alebo to tak bolo ešte pár rokov dozadu, no ľady sa pohli. Zdravotnícke koncerny a mäsové škandály priviedli verejnosť k diskusiám o etickom aspekte konzumácie mäsa a podiel rastlinnej stravy v rámci stravovania sa zvýšil. Samotní výrobcovia mäsových produktov uviedli na trh vlastné vegánske výrobky, otvorili sa 100 %-ne vegánske supermarket, takmer každá potravinárska firma prišla na trh s vegánskymi alternatívami. Začína takto koniec s mäsom? Približujeme sa novému ponímaniu vzťahu človek-zviera?

Marc Pierschel sa vo filme Mäso je pasé vydáva na cestu za poznaním aké by to bolo, keby sa na svete prestalo jesť mäso a aký by malo toto rozhodnutie dopad na životné prostredie, zvieratá a na samotné ľudstvo. Spozná Esther – Zázračné Prasa – ktoré sa stalo internetovou senzáciou, vedie rozhovory s priekopníkmi vegánskeho hnutia v Nemecku, navštívi prvé výlučne vegetariánske mesto v Indii, na vlastné oči uvidí ako si zachránené zvieratá z farmy užívajú novonájdenú slobodu, objaví vývojárov jedla budúcnosti, ktorí vyrábajú mäso a syr bez pomoci zvierat a ako sa dá zberať “slanina” z oceána… a to zďaleka nie je všetko!

Film odhaľuje skryté následky konzumácie mäsa, skúma možnosti a benefity nenásilného stravovania, a vznáša kritické otázky smerované k budúcemu postaveniu zvierat v spoločnosti.

Vstupné: 7,- eur

Kategória dokument
Originálny názov The End of Meat
Réžia Marc Pierschel
Produkcia Marc Pierschel
Formát Full HD/DCP
Stopáž 95 min
Rok vydania 2017
Televízna spoločnosť NDR
Jazyk anglický
Titulky slovenské
Krajina pôvodu Nemecko
Téma mäso & vegetariánstvo, zdravie, spoločnosť, globálne problémy

 

Event information
 Bulharska 37, Trnava
 Martina Zatkova
 0917178999
 Recepcie@lighthouseclub.sk

Leave your thought