fbpx

Event Detail

Kaligrafická joga – workshop

Kaligrafická joga

Súčasťou kaligrafického zdravia je kaligrafická joga. Jeho zakladateľom je Master Zen Hua Yang. Pochádza z rodiny Mian Yang, v ktorej sa viac ako 400 rokov praktikujú a dedia metódy energetických techník.

Systém Yang Mian je formou Gong Fu/Kung Fu, systému bojových umení, ktorý sa v kaligrafickej joge využíva na vnútorné liečenie tela. V kaligrafickej joge sa spájajú štyri holistické učenia: Tai Chi, Qi Kong, Indická joga a čínska kaligrafia. Práca s duchovnými systémami  v priebehu posledných 16 rokov priviedli Majstra Yanga k súčasnej podobe kaligrafickej jogy.

Pri cvičení kaligrafickej jogy pracujeme s jemnou životnou energiou Qi,  ktorú posilňujeme vedomým dýchaním do miesta nazývaným dantien – miesto tri prsty pod pupkom, ktoré je naším druhým mozgom. Dantienovým dýchaním prichádza k okysličovaniu krvi, čo znamená viac energie pre každú bunku v našom tele. Telo sa stáva ohybnejším a ľahším.

Počas cvičenia sa dych a pohyb spájajú v jedno bez myšlienok a kontroly. Prichádza k väčšiemu precíteniu vlastného tela a spájanie sa s vlastnou podstatou. Tak ako sa ryba pohybuje vo vode ľahko a bez akejkoľvek námahy a tak ako sa bez námahy a napätia pohybujú deti,  tak je pre kaligrafickú yogu pohyb plynulý, ľahký, jednoduchý a intuitívny. Nastáva vnútorné liečenie, na fyzickej aj mentálnej úrovni, pocit pokoja, harmónie a šťastia.  Ochorenia ako astma, problémy s platničkami, bolesti svalov a aj staré zranenia  sa zmiernia, či dokonca úplne eliminujú. Pohyb sa stáva slobodnejší a voľnejší tým ako sa telo stáva silnejším, zdravším a vyváženejším.


Čo vás na workshope kaligrafickej jogy čaká?

Na workshope si prejdeme všetky úrovne Kaligrafickej jogy.

9,00 – 9,20       Danthianové dýchanie

9,20-10,00     Kaligrafické  zdravie stupeň 1 – Basic 1

10,00-11,30    Kaligrafické  zdravie stupeň 2 – Basic 2

11,30-12,00    Kaligrafické  zdravie stupeň 3 – Qikong

12,00-12,15    Pauza s malým občerstvením

12,15-13,00    Kaligrafické  zdravie  stupeň 4 – Vibrácie


Inštruktor: Martina Tarabčáková

Cena: 29€ (vrátane obeda)

Max. počet ľudí: 20


Registrácia nutná na recepcii klubu, tel. čísle +421 917 178 999 alebo email recepcia@lighthouseclub.sk

Event information
 Bulharská 37
 Eva Kyseláková
 +421917178999
 recepcia@lighthouseclub.sk

Leave your thought