fbpx

Event Detail

Joga “core” pre silný stred tela

Joga “core” pre náš stred

Naše telo je živé a neustále potrebuje rovnováhu, to je pohyb aj uvoľnenie.

A v tom je aj krása nášho stredu, jadra nášho tela.

CORE – stred tela, hlboký stabilizačný systém

Máme ho všetci, ale nie všetci ho vieme aktívne používať. Dokonalý systém svalov v našom tele, ktoré nám pri správnom fungovaní umožňujú vykonávať každodenné pohyby bez problémov a bolestí. Udržiavajú naše telo uvoľnené, pružné a pevné zároveň. Dovoľujú nám ohýbať sa, tancovať, zdvíhať bremená, preciťovať a vnímať náš stred.

Bránica, panvové dno, priečny sval brucha a krátke svaly chrbtice (multifides) dokonalý systém svalov, ktorý ak nefunguje a nespolupracuje môže spôsobovať bolesti chrbtice, pri ochabnutom panvovom dne sa objavujú problémy s inkontinenciou, zťažené dýchanie spôsobené stresom, nedostatočné prekrvenie vnútorných orgánov v brušnej dutine (zhoršené trávenie, zápcha…).

Čo nás na workshope čaká?

Na workshope si s Ajou Šarvajcovou povieme o svaloch, ktoré sú súčasťou vnútorného stabilizačného systému a ukážeme si ako s nimi každý deň aspoň chvíľku pracovať.

Lektor: Aja Šarvajcová 

Certifikovaná lektorka hormonálnej jogovej terapie pre ženy podľa Dinah Rodrigues, lektorka ashtanga jogy, jogy II. triedy (joga očami fyzioterapeuta), členka tímu lektorov Centra hormonálnej jogovej terapie Praha

Joga core 🧘 Core – jadro, stred tela, svaly uložené hlboko v našom vnutri.Ak nefungujú správne: ✔️môže bolieť chrbát✔️ panvové dno ochabuje✔️ ťažšie sa nám dýcha✔️ zvyšuje sa únava✔️ klesá aktivita orgánov brušnej dutiny"Pokiaľ si vo svojom strede, dokážeš všetko!"🙏https://www.jogaja.sk/akcie/joga-core.html

Uverejnil používateľ Jogaja Aja Šarvajcová Utorok 10. decembra 2019

Dýchacie techniky nám pomôžu uvedomovať si prácu s bránicou, rozvíjať medzirebrové svaly a svaly chrbta, ukážeme si zopár jogových cvikov, ktorými môžeme pravideľne posilňovať a udržiavať svaly nášho stredu,  v čo najlepšej forme a zdraví, pretože nám pomáhajú fungovať bez bolesti a s radosťou v živote.

Cena 20,- EUR

Registrácia nutná na 0917 178 999 alebo emailom recepcia@lighthouseclub.sk

 

Event information
 Bulharská 37
 Eva Kyseláková
 +421917178999
 recepcia@lighthouseclub.sk

Leave your thought