fbpx

Mäta pieporná

peppermint 2Jedná sa o olej, ktorý sa získava parnou destiláciou z listov, stoniek, kvetov a púčikov mäty piepornej.  Má príjemnú, sviežu gáfrovú vôňu, ktorá dokáže pomôcť s mnohými problémami.

Olej z mäty piepornej má analgetické a antibakteriálne vlastnosti. Účinkuje proti plesniam, zápalom a kŕčom. Je to jeden z najstarších a najpoužívanejších olejov už od starých čias používaných na zlepšenie trávenia. Veľmi však pomáha aj na všetky dýchacie problémy, bolesti hlavy, únavu, pri svrbení pokožky, bolesti zubov aj proti kŕčovým žilám.

Ako peppermintový olej použiť?

Pri tráviacich ťažkostiach, plynatosti a hnačke kvapnite 3-4 kvapky peppermintu do dlane a votrite ponad žalúdok a okolo pupka. Alebo pridajte 1 kvapku peppermintu do bylinkového čaju na podporu trávenia a pomoc pri pálení záhy. Na zníženie zápalu, vmasírujte niekoľko kvapiek peppermintového oleja na postihnuté miesto.

Na zníženie horúčky, votrite niekoľko kvapiek peppermintového oleja na spodok chodidiel. Pri bolestiach hlavy naneste peppermintový olej na spánky, čelo, ponad dutiny (nie do očí) a na zátylok. Pri modrinách, uštipnutiach a iných poraneniach na neporušenej koži aplikujte niekoľko kvapiek peppermintového oleja. Tento olej zredukuje svrbenie a podporuje rozptýlenie krvi pod modrinou.

Na úľavu pri upchatí nosa pri nádche kvapnite 2 kvapky na jazyk, alebo kvapnite kvapku do rúk a inhalujte. Na osvieženie dychu kvapnite 1 kvapku na jazyk.
Na úľavu od návalov (pri menopauze) naneste peppermint na zápästia, a na zátylok a potom inhalujte z dlaní.

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o  nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.