fbpx

Október

Detoxikácia žalúdka

Podľa tradičnej čínskej medicíny je práve október ideálny čas na detoxikáciu žalúdka.

Po lete je žalúdok zaťažený rôznymi pochutinami, ktoré sme si počas dovoleniek dopriali. Máte pocity nadúvania, plynatosti, či kŕče v bruchu? Ak áno, nastal čas na to, aby ste si urobili detoxikáciu žalúdka.

Čo je to žalúdok?

Žalúdok je jeden z najcitlivejších orgánov, ktorý slúži na spracovanie potravy. Nachádza sa v ľavej časti brušnej dutiny, pod bránicou, medzi pečeňou a slezinou. Žalúdok spája pažerák a tenké črevo. Dĺžka a tvar žalúdka sa menia podľa toho, do akej miery je naplnený a v akej polohe je telo.
Všetko prijaté jedlo musí byť v žalúdku spracované na jednu hustotu, aby sa žalúdok mohol začať vyprázdňovať. K rozloženiu jednotlivých živín telo za normálnych okolností vylučuje rôzne tráviace tekutiny. Jednotlivé druhy potravín sa rozkladajú rôzny čas. Niekedy sa stane, že potrava, ktorú skonzumujete, nie je vhodne skombinovaná.  Ak si dáte zeleninu (s dobou rozkladu cca 20-30 min.) spolu  s mäsom (s dobou rozkladu 60-90 min.) rozložená zelenina je v žalúdku ešte hodinu, kým sa strávi aj mäso. Medzitým vznikajú v tomto orgáne fermentačné procesy, pri ktorých vznikajú plyny. Najrýchlejšie sa rozkladá ovocie. Hneď za ním nasleduje zelenina, obilniny, strukoviny, orechy, o niečo ťažšie rozkladanie majú mliečne výrobky. No a na posledné miesto, najpomalší rozklad, má mäso.

Žalúdok je orgán, ktorý je tvorený jemnými nervovými zakončeniami, preto sa na jeho správnom fungovaní podieľa aj emocionálne rozloženie. Ak ste v strese, žalúdok nepracuje tak, ako by mal. Preto je nutné aj pri detoxikácii myslieť aj na to aby ste boli v či najväčšej pohode.

Prečo je vhodná detoxikácia žalúdka?

Cukor, mastné jedlá, mliečne výrobky, alebo akékoľvek pochutiny či lieky, ktoré denne konzumujeme, žalúdkom neprejdú len tak. Isté množstvo sa usadí a potom môže robiť v tele problémy. Detoxikácia žalúdka je vhodná na prečistenie tohto orgánu od rôznych usadenín či už od potravín, alebo od liekov, ktoré beriete. No a okrem iného, detoxikácia žalúdka je výborný spôsob ako si posilniť imunitu napríklad po infekčných a bakteriálnych ochoreniach.

Oleje, ktoré sú vhodné na detoxikáciu žalúdka sú:

Ak máte záujem o oleje doTERRA, kontaktujte nás formou SMS na 0903 593777 alebo 0918 645 230, alebo mailom na zatkova@lighthouseclub.sk či terapie@lighthouseclub.sk.