fbpx

Čierne korenie

cierne korenie 1Esenciálny olej čierne korenie (black pepper) sa získava destiláciou plodov vodnou parou.
Má analgetické, protizápalové, antiseptické, protikŕčové, antitoxické, afrodiziakálne, laxatívne a stimulačné vlastnosti.

Čierne korenie sa tisícky rokov používalo tráviacich problémoch, malárií a cholere. Esenciálny olej z čierneho korenia je veľmi účinný na podporu tráviaceho systému tým, že stimuluje slinné žľazy a vylučovanie zažívacích štiav v zažívacom trakte. Zároveň neutralizuje tvorbu plynov v črevnom trakte a čistí zažívací trakt. Je považovaný za hrejivý olej, ktorý zvyšuje cirkuláciu a to následne znižuje zápaly a poskytuje úľavu od artritídy a iné bolesti svalov a kĺbov.

Tento olej môže pomôcť bunkovému okysličeniu, zvýšiť energiu. Zlepší chuť do jedla, pomôže pri nachladnutí, kolike, zápche, kašli, ťažkostiach pri močení, pálení záhy, nevoľnosti od žalúdka, vracaní.  Ovplyvňuje tráviaci a nervový systém. Čierne korenie je stimulujúce a upokojujúce.

Významne pomáha aj pri odstraňovaní závislosti na tabaku. Spolu s borievkou a levanduľou pomáha ulaviť od zimnice a v zime zahrieva.

Ako ho použiť?
Nechajte rozptýliť vo vzduchu alebo priamo inhalujte. Vhodný aj na dochutenie jedál pri varení.

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o  nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.