fbpx

oreganOregano – Origanum vulgare

Oregano pochádza z botanického rodu mäta, a často je nazývaný prírodné najsilnejšie antiseptikum. Jean Valnet opísal oregano ako jedno z najsilnejších proti-zápalových liekov, potláčajúcich bolesť a zápal skoro v takou silou ako morfium a lieky proti bolesti.

Oreganový esenciálny olej je tiež vynikajúci stimulátor lymfatického systému. Kvôli silným antibakteriálnym, antiseptickým a antivírusovým účinkom, je často používané na kvasinkové a plesňové infekcie. dōTERRA oreganový esenciálny olej pochádza z rodu Lamiaceae (Labiatae), samotný olej je vyrábaný parnou destiláciou z rastliny pestovanej v Turecku.

Už Hippokrates, otec medicíny, používal oregano ako čistiaci prostriedok na podporu dýchania a zažívania. S vysokou antioxidačnou aktivitou ma oreganový olej anti-mikróbne účinky, ktoré pomáhajú bojovať proti, nachladnutiu, kašľu, zlepšuje tráviace ťažkosti a podporuje imunitný a dýchací systém.

Pri akých problémoch vám oreganový olej pomôže?

Prechladnutie a chrípka
Bolesť v krku
Zápal hrdla
Hnačka
Kvasinková infekcia
Respiračné ťažkosti
Bronchitída
Astma

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o  nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.