fbpx

Eukalyptus

eukalyptus detoxikacia plucEukalyptus – Eucalyptus radiata

Eukalyptus je rastlina s úzkymi listami, ktorého esencia pomáha pri vírusových infekciách. Má podobné účinky ako čajovník (myrtaceae). Jeho silná, gáfrovitá vôňa dokáže výborne prečistiť pľúca od hlienov. Efektívne pomáha tiež pri nádche, zápale dutín, bronchitíde, ale aj pri infekciách močových viest.  Ak ho dáte do difúzera, funguje ako pľúcne tonikum, ktoré zlepšuje dýchanie a podporuje absorpciu kyslíka červenými krvinkami. Antibakteriálne vlastnosti eukalyptu podporujú imunitný systém – priebežne ho čistia od mnohých baktérií.

Parná inhalácia s Eukalyptom radiata je efektívnym prírodným riešením pri nádchach, uvoľňuje upchaný nos a zabraňuje rozmnožovaniu vírusov.

Dr. Jean Valnet, francúzsky lekár, ktorý je považovaný za priekopníka v oblasti aromaterapie zistil, že sprej, ktorý obsahuje 2 % eukalyptového oleja, dokáže zabiť 70% stafylokokov z ovzdušia.  Tento olej je výbornou pomôckou pre zdravotnícky personál, alebo pre ľudí, ktorí sa starajú o niekoho, kto prenáša vírus, alebo baktérie – ochraňuje pre nákazou.

Eukalyptový esenciálny olej je tiež výborný repelent  proti hmyzu.

Tipy ako použiť eukalyptový olej:

Aplikovať 1 kvapku na chodidlá pred spaním – aby ste sa lepšie vyspali.
Zmiešať vodu, citrón, eukalyptus a mätu do fľaše s rozprašovačom  – výsledkom je sprej na čistenie povrchov v domácnosti.
Upchatý nos? Kúpeľ s eukalyptom a dýchanie sa razom zlepší.
Difúzovať na osvieženie vzduchu. Výborne sa kombinuje s divokým pomarančom, citrónom a mätou

Ak Vás esenciálne oleje doTERRA zaujali a chceli by ste sa o  nich dozvedieť viac, poradiť, vyskúšať alebo kúpiť, kontaktujte nás buď mailom na zatkova@lighthouseclub.sk alebo terapie@lighthouseclub.sk alebo telefonicky na 0903 593 777 alebo 0918645230.